Isaac Singer

Isaac Merritt Singer (27 Ekim 1811 – 23 Temmuz 1875) Amerikalı mucit, aktör ve iş adamıydı. Dikiş makinesinin tasarımında önemli gelişmeler kaydetti ve ilk Amerikan çok uluslu şirketlerinden biri olan Singer Corporation (Singer Dikiş Makinesi Şirketi'nin) kurucusuydu.

Walter Hunt ve Elias Howe de dahil olmak üzere diğerleri, Singer'den önce dikiş makinelerini patentlendirdi, ancak başarısı, makinelerinin pratikliğine, ev kullanımına uyarlanabilme kolaylığına ve taksitle ödeme konusundaki uygunluğuna dayanıyordu.

Singer 1875 yılında öldü, bir milyoner 14 milyon dolarlık servetini 20 çocuğu arasında eşleri ve çeşitli metresleriyle eşitsiz bir şekilde böldü; boşanma davasında ilk karısını destekleyen bir oğlu için sadece 500 dolar aldı.

Isaac Singer, 1875'te, kızı Mary Eastwood Walters, Alice'in elbisesinin bir Londra dairesi kadar pahalıya mal olduğu düğününden kısa bir süre sonra öldü. Seksen atlı araba ile ve yaklaşık 2.000 yas tutan kişinin katıldığı bir cenaze töreninin ardından gömüldü.

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.