İsmail Türüt (d. 8 Haziran 1965 Rize), Karadenizli Türk halk müziği sanatçısıdır. 20`nin üzerinde albümü bulunmaktadır. Şu zamanlarda Kanal 7`de yayınlanan `Fıkralarla Türkiye` isimli yapımda sunuculuk yapmaktadır. ...

İsmail Türüt kaç yaşında?

İsmail Türüt 52 yaşında.
İsmail Türüt, günü, bir Salı günü doğdu. 53. yaşına basacağı bir sonraki doğum gününe, bugünden itibaren 179 gün var.
Ismail Türüt'ün burcu İkizler.
Evet, İsmail Türüt yaşıyor.

İsmail Türüt hakkında detaylı bilgi

İsmail Türüt 08 Haziran 1965 yılında Rize Merkez Ambarlık Köyünde üçü erkek, biri kız olmak üzere dört çocuklu bir ailenin, ikinci büyük çocuğu olarak dünyaya geldi.

İsmail Türüt

Babam MUSTAFA TÜRÜT, çay fabrikasında işçi olarak çalışırken, annem HAMDİYE TÜRÜT ev hanımıydı.

İlkokulu, köyüm olan Ambarlıkta, Ambarlık İlkokulunda bitirdim. Yine bu dönemlerde, yaz aylarında CİMİL YAYLA’sında çobanlık yapardım ama ilkokula başladığım günden beri tek hayalim İSTANBUL’a gidip sanatçı olmak ve türkü söylemekti.

Ve 1979!

Hayallerimin gerçekleştiği yıl; İstanbul’a gelişim. İlk olarak Bahçelievler’de bir yakınımın sahibi olduğu markette işe girdim. Bir yıl çalıştıktan sonra bu kez Bebek’te bir fırında çalışmaya devam ettim.

Bu arada da hem çalışıp hemde çay bahçelerinde, düğün salonlarında ve üçüncü sınıf gazinolarda uvertür olarak çıkmaktaydım.

Yıl 1982!

İlk kasetim olan “LAZ UŞAĞI”nı çıkardım. Kaset ve sahne çalışmalarım yıllarca böyle devam etti. Yalnızca Karadeniz’de büyük bir isim olup, kasetlerim yüz binlerce sattı.

1998 yılı, hayatımın dönüm noktası oldu.

O zamana kadar 20 kaset yapmış olmama rağmen yalnızca Karadeniz’de tanınırken, 1998 yılında İbrahim Tatlıses’in sahibi olduğu İDOBAY müzik firmasına transfer oldum.

Adeta sanat hayatıma sıfırdan başlamış gibi bir çalışmanın içine girdim ve bir anda Türkiye’nin gündemine “OFLU İLE BAYBURTLU” kaseti ile oturdum.

Bu zaman zarfında çok başarılı çalışmalara imza atarak, Karadeniz müziğini tüm Türkiye’ye sevdirdiğimi düşünüyorum.

7 yıl boyunca aralıksız bir şekilde Kanal 7 televizyonunda TÜRÜT SHOW programını yaptıktan sonra, soyadımı taşıyan bu programa TGRT ekranlarında devam ettim. Yine TGRT televizyonuna TİRVANA isimli 26 bölümlük bir dizi çektim. 15 parçama klip çekip, sevenlerimin beğenisine sundum. 100’ün üzerinde söz ve müziği bana ait esere imza attım.

İDOBAY firması kapanınca bende ayrılıp hemşerim olan İSKENDER ULUS’un sahibi olduğu ULUS MÜZİK firması ile anlaştım.

Türkiye’de yurtiçi ve yurtdışında olmak üzere en çok konser veren 5 sanatçıdan bir tanesiyim.

Evli ve ikisi kız ikisi erkek olmak üzere 4 çocuk babasıyım. Çocuklarım Deniz (18), Yasemin (11), Miraç (9) ve Nazlıcan (7).

ALBÜMLERİ ::


Laz Uşağı

Komşu Kızı

Lazmısın Çerkezmisin

Ondan Kaynana Olmaz

Çay Güzeli

Güzellere Bayram Var

Hamsi

Kara Sevdalı Fatma

Zorla Güzellik Olmaz

Oy Canan

Akıllı Ol

Hamsi Gözlüm

Suzan

Deniz Gözlüm

Karadeniz Sofrası

Piryoz

Deli Zekiye

Dünya Tatlısı (2007)kimkimdir.gen.tr

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki İsmail Türüt maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Şarkı Sözleri

İsmail Turut tarafından söylenen İsmail Türüt adlı şarkının sözleri.

canım ister birisini
fıkır fıkır çiftetelli
deli dolu olması lazım
şıkır şıkır döktürmesi lazım

döktür döktür şimdi eller havaya
döktür döktür parmaklar şıplatmaya
döktür döktür elleri dizlere vurmaya
olmadı şimdi hep beraber bir daha

döktür döktür şimdi eller havaya
döktür döktür parmaklar şıplatmaya
döktür döktür elleri dizlere vurmaya
şimdi oldu devamı da az sonra
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Türk Televizyonunun Unutulmaz Anları

*Güner Ümit'in kadın kılığında Turnike sunması... * Fatma Girik'in Söz Fato'da programında ilk tükürüşü... * Medyum Memiş'in Medyum Keto'ya giriştiği saniyeler... * Yıldo'nun Süpermen kılığında Turnike sunması... *Sadettin Teksoy'un kutuplarda kıbleyi arayıp namaz ...

Nazif Tunç

Nazif Tunç, (d. 1964 Malkara Tekirdağ) yönetmen.

Selam Olsun (albüm)

Selam Olsun, İbrahim Tatlıses`in 1999 yılında satışa sunulan ve içeriğinde Türk Halk Müziği eserlerinin ağırlıkta olduğu albümünün adıdır.

Ozan Arif

Arif Şirin veya Ozan Arif, (d. 10 Haziran 1949, Alucra - Giresun,) Türk öğretmen, halk ozanı, şair, şarkı sözü yazarı ve bestekâr.

Salarha

Çaykent, Rize'nin merkez ilçesine bağlı bir beldedir. Eski adı Salarha'dır.

40 Hadis

Her konudan bir hadis alınarak veya belli bir konuda meydana getirilmiş eserlerdir. Buna temel olan hadis ise şudur: "Kim kırk hadis ezberlerse, Allah onu fakihler ve alimler topluluğuyla diriltir" (Keşfulhafa, 2:246). 40 rakamının literatürde özel bir yeri vardır: İslam ...

Selam Olsun (İbrahim Tatlıses Albümü)

Selam Olsun, İbrahim Tatlıses'in 1999 yılında satışa sunulan ve içeriğinde Türk Halk Müziği eserlerinin ağırlıkta olduğu albümünün adıdır.

10. Kral TV Video Müzik Ödülleri

10. Kral TV Video Müzik Ödülleri, Kral TV tarafından 29 Mayıs 2004'te Mydonose Showland'de düzenlenen müzik ödül törenidir. [http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=4513719 sozluk.sourtimes.org] Alındı 6 Ocak 2008

14. Kral TV Video Müzik Ödülleri

14. Kral TV Video Müzik Ödülleri, 13 Mayıs 2008 tarihinde İstanbul Gösteri Merkezinde düzenlenen Kral TV Video Müzik Ödülleri törenidir.

Kerim Aydın

Kerim Aydın, Karadenizli kaval virtüözünün adıdır.

Salla Gitsin Dertlerini

Salla Gitsin Dertlerini, Yıldız Tilbe'nin dördüncü albümüdür. Albümün dağıtıcısı ve üreticisi, İbrahim Tatlıses'in müzik şirketi olan İdo Bay'dır. Yıldız Tilbe, ilk defa bu albümle İdo Bay ile çalışmaya başlamıştır. 100.000 satmıştır. Bu albümde dört ...

TGRT Tarafından Yayınlanan Programların Listesi

TGRT'de daha önce yayınlanmış olan televizyon programlarının bir listesidir.== Eskiden yayınlanmış programlar ===== Yerli Dizi ===* ''Acil Servis''* ''Gizli Dosyalar''* ''Gizli Dünyalar''* ''Kirve''* 1993: ''Merhamet''* 1993: ''Evlere Şenlik''* 1993: ''Sevginin Bittiği Yer''* 1993: ...

Flash TV Tarafından Yayınlanan Programların Listesi

Flash TV'de daha önce yayınlanmış veya günümüzde yayınlanacak olan televizyon programlarının bir listesidir.== Yakında yayınlanacak programlar ===== Ekonomi ===* ''Gelişen Türkiye''== Günümüzde yayınlanan programlar (Yeni bölüm) ===== Müzik ===* ''Ankaralı Ayşe Dinçer & ...