Istanbul E��Itim Ve K��Lt��R Vakf��

Merkez (anlam ayrımı)

*Merkez (geometri)===Mahalleler===*Merkez, Avcılar - İstanbul ilinin Avcılar ilçesine bağlı bir mahalle.*Merkez, Bağcılar - İstanbul ilinin Bağcılar ilçesine bağlı bir mahalle.*Merkez, Beykoz - İstanbul ilinin Beykoz ilçesine bağlı bir mahalle.

Pierre Loti Tepesi

Mehmet Âkif Ersoy (anlam ayrımı)

* Mehmet Âkif Ersoy==Yerleşim birimleri==* Mehmet Akif Ersoy - İstanbul ilinin Üsküdar ilçesine bağlı mahalle.* Mehmet Akif Ersoy - İstanbul ilinin Kâğıthane ilçesine bağlı mahalle.

Kartaltepe

İstanbul Arnavutları

İstanbul Arnavutları 15. yüzyıl sonunda Fatih Sultan Mehmet'in Arnavutluğu ele geçirmesinin ardından İstanbul'a göç eden ilk Arnavutlardır. Arnavutköy'e (Megali Rivia) yerleşmişlerdir.

Hekimbaşı, Ümraniye

Hekimbaşı, İstanbul'un Ümraniye ilçesinde mahalle. Üsküdar ve Beykoz'a giden büyük bir caddesi, 12.000'e yakın bir nüfusu vardır. Mahallenin 2 adet ilköğretim okulu (Hekimbaşı İ.Ö.O. ve Şehit Öğr. Ahmet Onay İ.Ö.O.) , bir sağlık ocağı, mezarlığı ve 4 adet...

Başak, Başakşehir

Başak Mahallesi, İstanbul'un Başakşehir ilçesine bağlı bir mahalledir. Kuzeyinde Eyüp'e bağlı Pirinççi köyü ile Arnavutköy'ün İstiklal mahallesi; güneyinde Mahmutbey; doğusunda Askerî Bölge, batısında Ziya Gökalp ve Başakşehir mahalleleri vardır. İlçenin...

Çırağan Caddesi

Barbaros, Ataşehir

Barbaros, İstanbul ilinin Ataşehir ilçesine bağlı bir mahalle.