--}}

İstanbul Tiyatora Kumpanyası

İstanbul Tiyatora Kumpanyası, 1998 yılında gençler tarafından Kartal’da kurulmuştur. Grubun elemanları kendi çabaları ile dört katlı eski bir binayı kültür merkezine çevirmişlerdir. Bina oyunların seyirciye sunulmasının yanında kütüphane, hareket-dans, prova salonu, iki derslik ve kafeteryası ile hizmete açılmıştır.

'İstanbul Tiyatora Kumpanyası', 1998 yılında gençler tarafından Kartal’da kurulmuştur. Grubun elemanları kendi çabaları ile dört katlı eski bir binayı kültür merkezine çevirmişlerdir. Bina oyunların seyirciye sunulmasının yanında kütüphane, hareket-dans, prova salonu, iki derslik ve kafeteryası ile hizmete açılmıştır. Ücretsiz dersler verilmiştir. Konservatuar oyunculuk bölümünün yanı sıra üniversitelerin diğer bölümlerine hazırlık dersleri de verilmiştir. Çeşitli nedenlerden, 1 yıl içerisinde kültür merkezi kapatılmak zorunda kalmıştır. Tiyatro topluluğu farklı mekanlarda prova yapıp seyircileri ile buluşmayı sürdürmüştür. Ekip; okuldan mezun olan gençlerin geri dönmesi ve yeni arkadaşların katılımı ile daha da büyüyerek, çalışmalarını kendi yerlerinde yapma isteğiyle yeniden yapılanmış ve Kartal’da 55 kişilik bir cep tiyatro sahnesini kurmuştur. İstanbul Tiyatora Kumpanyası Cep Sahnesi Kordonboyu Mahallesi Ankara Caddesi No:37 kat 3 de 18 Haziran 2006 tarihinde hizmete açılmıştır. Hiçbir özel ve kamu kuruluşunun desteği alınmamıştır. Kadromuz profesyoneller, yarı profesyoneller ve kursiyerlerden oluşmaktadır.
İstanbul Tiyatora Kumpanyası sadece perdelerini oyun için açan bir tiyatro topluluğu değildir aynı zamanda katılımcı sayısı her gün artan bir sosyal yaşam alanıdır. Kültürün ve sanatın tüm alanlarında halka ücretsiz ve kaliteli etkinlikler de sunmaktadır. İstanbul Tiyatora Kumpanyası seçebilen ve düşünebilen modern insanın hayatına katkıda bulunmayı amaçlamıştır.

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.