--}}

İstenç Ve Tasarım Olarak Dünya

``İstenç ve Tasarım olarak Dünya`` veya özgün ismiyle ``Die Welt als Wille und Vorstellung`` Alman filozof Arthur Schopenhauer`in ilk kez 1819 basılmış felsefî eseridir. Schopenhauer`in felsefî düşüncelerinin temelini ve odağını oluşturan bu eser aynı zamanda onun başyapıtı olarak görülür.

İstenç ve Tasarım olarak Dünya`` veya özgün ismiyle Die Welt als Wille und Vorstellung`` Alman filozof Arthur Schopenhauer`in ilk kez 1819 basılmış felsefi eseridir. Schopenhauer`in felsefi düşüncelerinin temelini ve odağını oluşturan bu eser aynı zamanda onun başyapıtı olarak görülür.

Eserin ortaya çıkışı

Eserde yer alan fikirler Schopenhauer`in kariyerinin erken dönemlerinden beri ürettiği fikirlerdir ve eserin ilk cildinin 1819`daki basımıyla birlikte somut biçimde ortaya konmuştur. Bu ilk cilt dört kitaptan oluşmaktaydı ve onun epistemoloji, ontoloji, estetik ve etik görüşlerini içermekteydi. Çok daha sonraları, 1844`te yayımladığı ikinci cilt ise birinci cilde dair açıklamalar ve birinci cilde ek bazı fikirler içermekteydi.

kitap-taslak felsefe-taslak

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.