It's My Time

Kısaca: It's My Time", veya "My Time", (Türkçe: ''Benim Zamanım'') 2009 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Jade Ewen'ın Birleşik Krallık adına seslendirdiği şarkıdır. Şarkı, Andrew Lloyd Webber ve Diane Warren tarafından yazılıp bestelendi. ...devamı ☟

It's My Time", veya "My Time", (Türkçe: Benim Zamanım) 2009 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Jade Ewen'ın Birleşik Krallık adına seslendirdiği şarkıdır. Şarkı, Andrew Lloyd Webber ve Diane Warren tarafından yazılıp bestelendi. Eurovision 2009 Jade Ewen, 31 Ocak 2009 tarihinde Birleşik Krallık ulusal elemesi olan Eurovision: Your Country Needs You Ulusal elemelerde birinci olarak ülkesini temsil etmeye hak kazandı. Lloyd Webber, seçildikten sonra Ewen ile sahnede de piyanoda eşlik edeceğini bildirdi. Resmi olarak şarkı ilk defa Ken Bruce'un düzenlediği BBC Radio 2 programında 23 Mart 2009 tarihinde yayımlandı. Birleşik Krallık, Büyük Dörtler arasında yer aldığından hiçbir yarı finalde yer almaksızın finalde yarışmaya hak kazandı. Finalde ise toplamda 173 puan toplayarak beşinci olarak yarışmayı tamamladı. Bu derece Birleşik Krallık'ın 2002'den beri en yüksek derecesi olup; yarışmayı son kez kazandıkları 1997 yılından beri aldıkları en yüksek puandır. Müzik videosu Şarkının resmi müzik videosu BBC'nin internet sitesinde ilk defa 31 Mart 2009'da yayınlandı. Bu videoda yapımcı Andrew Lloyd Webber da piyanoda görülmektedir. Videoda Ewen'ın beyaz bir kıyafetle limuzinden inişi ve magazin muhabirlerinin onun fotoğraflarını alması teması üzerine kuruludur. Ayrıca videoda Ewen'ın sahne ışıkları altında piyano eşliğinde mikrofona şarkı söylediği bir bölüm de mevcuttur. Yayımlanma Sanatçı şarkıyı tüm Avrupa'da tekli olarak satışa sundu. Bu bağlamda şarkı, İngiltere'nin Avrupa'da yarışma öncesi tekli olarak satışa sunduğu ilk Eurovision şarkısıdır. Sanatçı ayrıca yapımcı Webber ile beraber Friday Night with Jonathan Ross adlı programa da katıldı. Şarkıyı da Loose Women, Saturday Kitchen, BBC Breakfast, National Lottery ve The One Show gibi birçok kanalda seslendirdi.

Listeler

It's My Time, İngiltere'de 4 Mayıs 2009'da yayımlandı. İngiltere'de 103 numaradan giriş yapan şarkı, Rusya'da ise sadece 264. sıraya kadar yükselebildi.

Yayımlanma

tarihleri

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.