Izocam

Tarsus

Tarsus Mersin ilinin en büyük Türkiye`nin en büyük ilçelerinden birisidir.Çok zengin bir tarihi olup, ilahi dinler açısından önemli bir kenttir.Kuran-ı Kerim'in Kehf Suresinde geçen Ashabı Kehf (Yedi Uyurlar)ın kaldığı mağara Tarsus'ta olduğu söylenmekted...

conta

Contalar sızdırmazlık ve yalıtım sağlamak için kullanılırlar.

yalıtım

Yalıtım, herhangi bir yalıtım malzemesi kullanılarak, ortamdan dışarı olan enerji akışının indirgenmesidir.

Kocaeli ekonomisi

Kocaeli Türkiye’nin en hızlı gelişen, sanâyileşen bir ilidir. Türkiye’nin İstanbul’dan sonra en büyük sanayi merkezidir. Gayri sâfî hâsılasında sanayi sektörünün payı % 70’i aşmıştır.

10 Kasım

10 Kasım Gregorian Takvimine göre yılın 314. günüdür. Sonraki sene için 51 (Artık yıllarda 52) gün var.

Tarsus, Mersin

Tarsus (Hititçe Tarsa, Yunanca: Ταρσός, okunuşu: Tarsos; Ermenice: Տարսոն, okunuşu: Darson ya da Tarson), Mersin. İlçe Berdan ovasından (Tarsus ovası) kuzeye dogru engebeli arazi boyunca son yıllarda hızla gelişmektedir.

İzocam (reklam)

İzocam (reklam) ,1970`li yıllarda TRT ekranlarında sıkça kullanılan bir animasyon reklam. Bir çatı izolasyon sistemi olan bu ürünün reklamı gösterildiği devirde halkın ilgisini çekmiş, replikleri sloganlaşmıştır.

Kemal Kocatürk

Kemal Kocatürk (d. 1964, İstanbul) İ.Ü. Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden 1989 yılında mezun oldu. 1993 yılı baharında “Usum yangın yerinde su damlacığı” isimli ilk şiir kitabı yayınlandı. İ.B.Şehir tiyatrolarında oyuncu ve yönetmen olarak görev alm...