Jaws 2

soundtrack

Türkçede tam karşılığı bulunmadığı için genellikle film müziği olarak kullanılan, İngilizce kökenli bir kelimedir.

gün batarken

''Gün Batarken'' (''özgün ad:After the Sunset'') 2004 yapımlı komedi/aksiyon filmidir.Brett Ratnerin yönettiği filmde Pierce Brosnan,Salma Hayek ve Woody Harrelson başroldedirler.

Richard Dreyfuss

Richard Stephen Dreyfuss (d. 29 Ekim 1947, New York bir Oskar Ödülü kazanmış ABD`li aktör. Jaws ve Üçüncü Türden Yakınlaşmalar filmleri en çok tanındığı filmlerdir.

Baba Bölüm I (film)

Baba (İngilizce: The Godfather), Mario Puzo'nun yazdığı aynı adlı romandan uyarlanan, Francis Ford Coppola'nın yönettiği, Marlon Brando ve Al Pacino'nun başrollerini paylaştığı filmdir. Filmde ayrıca yardımcı rollerde James Caan, Robert Duvall, Diane Keat...

Commodore 64 Oyunları

Bu liste Commodore firması tarafından üretilen Commodore 64 modelindeki bilgisayarlar için üretilmiş oyunların alfabetik bir sıralamasını vermektedir. Listenin eksiksiz olduğu düşünülmemelidir.

John Williams

Modern çağımızın en büyük, başarılı ve popüler senfonik film müziği bestecilerinden biri olan John Williams (tam adı John Towner Williams), 8 Şubat 1932`de New York`da doğdu.

En İyi Film Akademi Ödülü

En İyi Film Akademi Ödülü Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından verilen Akademi Ödüllerinin bir dalıdır.

En İyi Sinema Filmi Altın Küre Ödülü - Drama

En İyi Sinema Filmi Altın Küre Ödülü - Drama kazananların ve adayların listesi;

En İyi Yönetmen Altın Küre Ödülü

Bu sayfada Sinema dalında En İyi Yönetmen Altın Küre Ödülünü kazanmış veya ödüle aday gösterilmiş kişiler listelenmektedir.

Tezgahtarlar (film)

Tezgahtarlar (özgün adı: Clerks), 1994 yapımı Siyah beyaz bir komedi filmidir. Kevin Smith`in yönetmenliğini de, kurgusunu da, senaryosunu da hazırladığı bir filmdir.