Jennifer Aniston

Resimle ilgilenmeye başlayan Aniston, ressam olmaya heveslendi ve hatta New York Metropolitan Sanat Müzesi’nde kendi adına bir sergi açtı. New York’taki Temsil Sanatı Lisesi’nde sahne eğitimi gördükten sonra “ For Dear Life ” ve “ Dancing on Checker’s Grave ” gibi Broadway oyunlarında rol aldı. İki sene sahnelerde boy gösteren Aniston, Hollywood’u kendine hedef aldı ve işe televizyondan başladı. “ Ferris Bueller ”, “ Molloy ”, “ The Edge ” ve “ Muddling Through ” gibi başarısız TV dizilerinde oy

Jennifer Aniston

Televizyonun sevilen dizisi “ Friends ” ile yıldızı parlayan oyunculardan biri olan Jennifer Aniston, şov dünyasına girmekte fazla zorluk çekmedi. Çocukluğundan beri şov dünyası içerisinde olan Aniston’ın babası John, “ Days of Our Lives ”adlı TV dizisinin sürekli oyuncularından. Anne Nancy ise, oyunculuğun yanı sıra modellikle uğraşmış. Özgür ruhlu bir okulda okuduğunu söyleyen Aniston, çocukluk yıllarında serbest bir eğitim görmesinin oyunculuğu seçmesinde önemli bir etken olduğunu düşünüyor. Okul yıllarında drama kulübünün aktif üyesi olan aktris, oyunculuğa hep ilgi duymuş olmasına rağmen, bir meslek olarak oyunculuğu seçmekte oldukça geç karar kıldı.

Resimle ilgilenmeye başlayan Aniston, ressam olmaya heveslendi ve hatta New York Metropolitan Sanat Müzesi’nde kendi adına bir sergi açtı. New York’taki Temsil Sanatı Lisesi’nde sahne eğitimi gördükten sonra “ For Dear Life ” ve “ Dancing on Checker’s Grave ” gibi Broadway oyunlarında rol aldı. İki sene sahnelerde boy gösteren Aniston, Hollywood’u kendine hedef aldı ve işe televizyondan başladı. “ Ferris Bueller ”, “ Molloy ”, “ The Edge ” ve “ Muddling Through ” gibi başarısız TV dizilerinde oynayan aktris, kötü seçimlerin kurbanı oldu.

“ Friends ” adlı dizide Rachel Green karakteriyle yeniden hayat bulan sanatçı, televizyonun en sevilen kahramanlarından biri oldu. Matthew Perry, Lisa Kudrow ve Courtney Cox gibi oyuncuları yıldız mertebesine çıkartan dizi, Aniston’ın kariyerinde bir dönüm noktası oldu. Matthew Perry ile birlikte daha sonra Windows ‘95’in tanıtım kasetinde de yer alan aktris, ilk ciddi sinema deneyimini Edward Burns’un “ She’s the One ” adlı filmiyle yaşadı.

“ ‘Til There Was You ” ve “ Picture Perfect ” gibi ikinci sınıf filmlerde oynayarak elde ettiği başarının gölgelenmesine neden olan Aniston, Nicholas Hynter’in bir Stephen McCauley uyarlaması olan “ The Object of My Affection ” filminde iyi bir performans sergiledi. Aniston, filmde eşcinsel oda arkadaşına aşık olan bir sosyal görevliyi canlandırdı.

Son filmiyle yakaladığı başarıyı devam ettirmek yerine özel hayatına önem veren Aniston, uzun bir sessizliğin ardından 29 Temmuz 2000 tarihinde ünlü aktör Brad Pitt ile evlenerek gündeme geldi.

Filmografi 1999 The Iron Giant 1999 Office Space 1998 The Object of My Affection 1998 Dream for an Insomniac 1997 ‘Til There Was You 1997 Picture Perfect 1996 She’s the One 1993 Leprechaum

İlgili konuları ara

Yanıtlar