Jesse Cook

Kısaca: Jesse Cook,Kanada Toronto temelli bir Nuevo Flamenco gitaristidir.1964 te Pariste film yapımcısı John Cook ve Heather Cook'un çocuğu olarak doğmuştur.Güney Fransa'da Camargue diye bilinen bir bölgede büyümüştür. ...devamı ☟

Jesse Cook,Kanada Toronto temelli bir Nuevo Flamenco gitaristidir.1964 te Pariste film yapımcısı John Cook ve Heather Cook'un çocuğu olarak doğmuştur.Güney Fransa'da Camargue diye bilinen bir bölgede büyümüştür.Jesse Cook Gypsy müziğinin etkilerinde büyümüştür.Gitarist Manitas de Plata ve Gipsy Kings flamenco grubunun vokali Nicolas Reyes de Camargue de yaşıyordu ve yakın komşulardı.Bu onlardan büyük derecede ilham almasına sebep oldu.Ailesi ayrıldıktan sonra,Cook ve kızkardeşi annelerinin doğum yeri olan Kanadaya onunla eşlik etmişlerdir.Oğlunun doğal müzikal yeteneklerini keşvedince,hemen arkasından Totonto's Eli Kassner Guitar Academy deki dersler geldi.Kassner in diğer ünlü ögrencisi ise klasik gitarist Liona Boyd dur. Kendi tarzındaki diğer gitaristler gibi çalış tarzına jazz,latin&dünya müziklerini dahil etmiştir.Cook ayrıca canlı performanslarindaki enerjikliği ile tanınır.Afro Celt Sound System albümü Seed'e katkıda bulunmuştur.Ve sık sık diğer popüler sanatçıların albümlerine katkıda bulunmuştur.Narada etiketi ile kayıt yapmıştır. Cook altı adet stüdyo albümü kaydetmiştir ve dünyayı dolaşarak müzikal gelenekleri kendi tarzı olan Rumba Flamenco ile harmanlamıştır. Cook evli ve iki çocuk sahibidir.

Diskografi

Stüdyo Albümleri

*Tempest (1995) (Certified gold in Canada) *Gravity (1996) (Certified gold in Canada) *Vertigo (1998) (Certified gold in Canada) *Free Fall (2000) (Certified platinum in Canada) *Nomad (2003) (Certified gold in Canada) *Frontiers (2008) (Certified Gold in Canada) *The Rumba Foundation (2009) (Certified gold in Canada) *The Blue Guitar Sessions (2012)

Canlı Albümler

*Montreal (2004)

Derleme Albümler

*Ultimate Jesse Cook (2005)

Video Albümleri

*One Night at the Metropolis (2007) (Certified Platinum in Canada) *"The Rumba Foundation" (2009) *"Jesse Cook, Live in Concert" (2012)

Katılımlar

*Seed Afro Celt Sound System *Enchantment (2001) Charlotte Church *Camino Latino (2002) Liona Boyd Diğer Derleme

Katılımlar

ı * Gypsy Passion: New Flamenco (Narada, 1997) * Gypsy Soul: New Flamenco (Narada, 1998) * "The Best of New Flamenco" (2000) * "Buddha Bar III" (2001) * "Tabu: Mondo Flamenco" (2001) * Narada Smooth Jazz * The Next Generation - Narada Sampler *Narada Film and Television Music Sampler *The World Of The Spanish Guitar Vol. 1 (Higher Octave Music, 2011)

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.