Jessica Simpson

düzenle|Eylül 2007

Jessica Ann Simpson (d.10 Temmuz1980) Amerikan pop şarkıcısı,aktris.1990 lı yılların sonlarına doğru şöhrete kavuşmuştur.Yedi tane Billboard Top 40 listelesinde zirveye yerleşen single`ı vardır.3 tane altın ,2 tane multi-platin RIAA sertifikası olan albümü bulunur.Eski kocası Nick Lachey ile MTV`nin ``Newlyweds`` adlı prıogramında boy göstermiştir.Ayrıca kendisi gibi şarkıcı olan Ashley Simpson adında bir kızkardeşi vardır. jessica simpson,christina ve Britney ile aynı zamanda şarkıcılığa adım atmıştır.Bazıları onun britney ve chritinadan daha iyi olduğunu söyler bazıları ise çok sönük olduğunu söyler.Mİcky mouse club seçmelerine katılır ama buraya kabul edilmez.jess eğitimini kilise korosu ve hristiyan plak şirketlerinden alır.birgün demosu sony başakanu tommy mottola`nın eline geçince rüya başlar.İLk albümü ile fırtınalar estiren jessica I vanna Love you forever ile listelerin tepesine oturur.Albüm 6 milyondan fazla satar.

2001 yılında çıkardığı Irresistible albümü ilede başarılı olur.2001 ödüllerinde en iyi bayan vokal ödülüne aday olur fakat ödülü britney spears`a kaptırır.bu albüm 8 milyondan fazla satar.Klibide büyük beğeni kazanır.ve jess hemen turneye çıkar.

2003de nick lachey ile evlenir ve hollywood`un en gözde çifti olurlar. 2003 yılında in the skin albümünü çıkarır. albüm yine başarılı olur ve 12 milyon satar.bu arada kocası nick lachey ile newlyweds adlı bir programa başlar. ve program çok iyi tepki alır.bu arada 2005 yılında evliliğinde çatırdamalar başlar ve çift 2006`da boşanır. 2007`de çıkardığı albümü a public affair listelere 5 numaradan girer.

eleştirmenler jessin albümünü vasat bulur ve evlendikten sonra kariyerinin bitme noktasına geldiğini söyler.yaz sonunda çıkan albümünün bile farkedilmediğini ve acilen birşeyler yapaması gerektiğini savunur.

Müzisyen-taslak

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.