John Rooney

Kısaca: John Richard Rooney (d. 17 Aralık 1990; Liverpool), İngiliz futbolcu. Major League Soccer ekiplerinden New York Red Bulls'da forma giymektedir. Manchester United'da oynayan Wayne Rooney'nin kardeşi olan John, İngiltere doğumlu olmasına rağmen istediği taktirde İrlanda Millî Futbol Takımı'nda forma giyebilecektir. ...devamı ☟

John Richard Rooney (d. 17 Aralık 1990; Liverpool), İngiliz futbolcu. Major League Soccer ekiplerinden New York Red Bulls'da forma giymektedir. Manchester United'da oynayan Wayne Rooney'nin kardeşi olan John, İngiltere doğumlu olmasına rağmen istediği taktirde İrlanda Milli Futbol Takımı'nda forma giyebilecektir. Kulüp kariyeri Rooney, kariyerine Everton'ın altyapısında başladı. 24 Mart 2008'de Barnet karşısında ilk maçını oynadıktan 4 ay sonra, 14 Temmuz 2008'de Macclesfield Town ile anlaştı. Takımı adına ilk golünü ise 28 Mart 2009'da, 2-1 kaybedilen maçta Dagenham & Redbridge karşısında kaydetti. 2009-10 sezonu sonunda kontratının sona ermesi sebebiyle, Şubat 2010'da Championship ekiplerinden Derby County tarafından 1 haftalık denemeye alındı. Denemedeki asıl amaç; Derby County'nin altyapı takımının, Sheffield United'ın altyapısında Rooney'nin forma giymesini sağlamaktı; fakat maç kötü hava koşulları sebebiyle ertelendi. Takımın teknik direktörü Nigel Clough, Rooney için; "Antrenmanlarda iyiydi. Onda bir şeyler olduğunu görebiliyoruz." dedi ve takımın bir sonraki rakibi Sheffield Wednesday maçında forma giyebilmesi için transfer çalışmalarına başladı.

Huddersfield Town

Huddersfield Town

tarafından 2010-11 sezonu öncesi denemeye alınan Rooney, 9 Temmuz 2010'da Emley ile oynanan ve 5-0 kazanılan hazırlık maçının ikinci yarısında forma giydi. 19 Temmuz 2010'da, Huddersfield teknik direktörü Lee Clark, deneme süresi biten Rooney ile sözleşme yapmayacaklarını açıkladı.

ABD kariyeri

2010 sonbaharında Major League Soccer ekiplerinden Seattle Sounders tarafından bir haftalık denemeye alınsa da sözleşme imzalanmadı. Sonrasında bir diğer MLS ekibi Portland Timbers tarafından denendi. 13 Ocak 2011'de ise, katıldığı MLS seçmelerinde New York Red Bulls tarafından seçildi.

Dış bağlantılar

*

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.