John Tobias

John Tobias (d.24 Ağustos 1969; Chicago) , Amerikalı video oyunu yapımcısı, çizeri ve tasarlayıcısı. Arkadaşı Ed Boon ile birlikte 1992'de piyasaya sürdükleri Mortal Kombat serisi dövüş oyunuyla tüm Dünya'da tanındılar.

Ünlü Midway Games 'in ortaklarından olan John Tobias Tv yapımları The Real Ghostbusters ve Smash TV 'nin video oyunlarınıda hazırlamıştır. Asıl ününü ise 1992'den itibaren tüm seri boyunca baş yaratıcıları arasında yer aldığı Mortal Kombat serisi ile kariyerinde büyük bir çıkış sağlamıştır. Yine Tobias'ın hazırladığı serinin ilk üç boyutlu oyunu Mortal Kombat 4 yapılan en başarılı oyunlardan olmuştur.

John Tobias 1990'lardaki Mortal Kombat başarısından sonra Midway Games'da bağlı Gigante Stüdyosu 'nu kurarak 2000'li yılların başından itibaren bilgisayar ve konsollar için Tao Feng: Fist of the Lotus ve dağatımını Microsoft Game Studios 'un yaptığı 2003 yılında çıkarılan güreş oyunu WWE WrestleMania 21 serisine imza atmıştır. Daha sonra kurduğu Gigante Stüdyosu 'nu 2012'de Zynga Games'a satmıştır.

Tobias'ın yapıtğı başarılı oyunlar arasında 1992'deki ilk Mortal Kombat oyunundan başlayarak Mortal Kombat Deadly Alliance, Mortal Kombat Deception,Ultimate Mortal Kombat 3, Mortal Kombat 4, koleksiyon olarak toplama oyunların yer aldığı Midway Arcade Treasures, Midway Arcade Treasures 2 ve 2008'de piyasaya sürülen Mortal Kombat vs. DC Universe sayılabilir.

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.