Johnny Test, ABD ve Kanada'da yapılmış olan bir çizgi filmdir. Scott Fellows tarafından yaratılmıştır. 5 sezondur yayınlanmaktadır. Warner Bros. tarafından yapılmıştır. Çizgi diziyi canlandırırken Adobe Flash programı kullanılmıştır. Televizyonda ilk kez 17 Eylül 2005 tarihinde yayınlanmıştır.

Johnny Test

Johnny Test, ABD ve Kanada'da yapılmış olan bir çizgi filmdir. Scott Fellows tarafından yaratılmıştır. 5 sezondur yayınlanmaktadır. Warner Bros. tarafından yapılmıştır. Çizgi diziyi canlandırırken Adobe Flash programı kullanılmıştır. Televizyonda ilk kez 17 Eylül 2005 tarihinde yayınlanmıştır.

Karakterler

Bakınız. Johnny Test karakterleri listesi * Johnny Test : 11 yaşında bir çocuktur. Çizgi dizinin ana karakteridir. Tembeldir ve hiç bir şeyi önemsemez. * Dukey : Johnny'nin en iyi arkadaşı olan konuşan köpektir. Çok zekidir. * Susan Test : Johnny'nin kenisinden 4 yaş büyük ablasıdır. Dahidir. Pırlanta çocuk ona deli gibi aşıktır ama o komşu Gil'i sever. Bu yüzden ikizi Mary ile sorun yaşar. * Mary Test : Susan Test'in ikizidir. Dahidir. Gil'e aşıktır. Susan'la bazen birbirlerini kıskanırlar. * Hugh ve Lila Test Test ailesinin en yetkili üyeleridir. Çoğu ailenin aksine Bayan Test çalışırken,Bay Test ev işlerini yapar. * Gil: Test ailesinin komşusudur. Tam bir aptal sarışındır. Uzun zamandır komşu olsalar da Susan ve Mary'yi tanımaz. * Pırlanta Çocuk(Eugene) : Johnny Test'in arkdaşıdır. Susan Test'e sırısıklam aşıktır. İnsanların ona Pırlanta Çocuk demesini tercih eder.

Diğer Karakterler

*
Bam Bam : Johnny'nin okulundaki zorba çocuktur. Johnny'den nefret eder. * Sissy Bake : Johnny'nin arkadaşıdır. Johnny'ye aşıktır ama bunu belli etmez. * Bay Siyah ve Bay Beyaz : Bezelye beyinli gizli ajanlarddır. * Komutan : Tekno Köy'ün askeri karakolunun komutanıdır. * Kara Etyemez : Johnny Test'in düşmanıdır. Tek amacı Johnny Test'i öldürüp dünyayı yok etmek. * Beyin Donduran : Johnny Test'in düşmanıdır. Adı gibi herkesi dondurur. * Köstebek Kralı' : Köstebek insanların şapşal kralıdır. Johnny Test'in düşmanıdır ama daha sonra iyi geçinmeye başlamıştır.

Bölümler

Bakınız. Johnny Test'in bölüm listesi

Yayıncı ülkeler ve kanalları

*: Cartoon Network *: Kids' WB (2005-2008), Cartoon Network (2008-) *: Teletoon *: Cartoon Network *: Cartoon Network *: Cartoon Network *: Cartoon Network *: Cartoon Network *: Cartoon Network *: Cartoon Network, Teletoon *: Caracol Televisión ve Cartoon Network *: Disney Channel *: Cartoon Network ve Venevision *: Sinart, Cartoon Network ve Disney Channel *: Televisión Nacional de Chile *: Ecuador TV

Yayın

Johnny Test, 17 Ekim 2005 tarihinde ABD'da yayına girmiştir, çok sevildiği ve izlendiği için hala Cartoon Network tarafından yeni bölümleri üretilmekte olup Nickelodeon gibi rakip kanallara da satılmaktadır.

Medya

Oyuncakları

CKE Restaurants'ın alt bölümleri olan Carl's Jr. ve Hardee's'in ABD ve Meksika'da yer alan restoranlarında
Cool Kids Combo adlı menüden alana Johnny Test oyuncakları verilmiştir.. Jollibee de Jollibee Kids Meal alana Johnny Test oyuncakları vermiştir.

DVD yayınları

NCircle Entertainment tarafından Johnny Test'in 5 DVD'si yayınlanmıştır.
Johnny Test: Johnny & Dukey ve Johnny vs. Bling Bling Boy 23 Aralık 2008'de, Johnny X and Super Pooch 11 Ağustos 2009'da, Extreme Johnny 1 Aralık 2009'da, Game Time 4 Mayıs 2010'da yayınlanmıştır. Cookie Jar da Mill Creek Entertainment ile birlikte 26 bölümlük bir DVD serisi yayınlamıştır.

Video oyunları

21 Ocak 2010'da Cookie Jar Entertainment, Jirbo adlı şirket ile birlikte Johnny Test'in 2 tane video oyununu çıkarmıştır. Bu oyunlar iTunes'den bedavaya, iPhone, iPod Touch ve iPad'den 99 ¢'e indirilmektedir. Bu oyunlar; *
Johnny Test: Clone Zapper ve * Johnny Test: Bot Drop 'dur.

Çizgi romanları

Aynı zamanda Müfettiş Gadget'in de çizgi romanını çıkaracak olan Viper Comics 2011 yılında Johnny Test'in çizgi romanını çıkarmayı planlamaktadır.

Kaynaklar

Vikipedi

Yanıtlar