Josanne Lucas

Coruscant

Coruscant, George Lucas tarafından tasarlanmış, Yıldız Savaşları (Star Wars) serisinin geçtiği kurgusal evrendeki kurgusal gezegenlerden biridir. Bir gezegen-şehir ya da ekümenopolistir.

Ex libris

Ekslibris (Latince: kitaplardan) genellikle kitap kapağının iç tarafında veya ilk sayfalardan birinin üstünde bulunan kitap etiketin veya iyelik yazısını tanımlamak için sıkça kullanılan Latince deyiştir. Mülkiyeti (iyeliği) belirtir ve genellikle iyelik...

Ixodes

''Ixodes'', yaz kenesigiller (Ixodidae) familyasından tipik kene cinsidir.

Jinn

Qui-Gon Jinn, Yıldız Savaşları: Bölüm I - Gizli Tehlike (Star Wars Epsode I: The Phantom Menace) filminde yer alan hayâli bir karakterdir. George Lucas'ın yarattığı karakter Liam Neeson tarafından canlandırılmıştır.

Sith

Sith, Yıldız Savaşları serisinde geçen bir terimdir. Kullanım itibariyle Seth'e benzer.

Kugelblitz

Flakpanzer IV Kugelblitz Nazi Almanyası ordusu Wehrmacht tarafından II.Dünya Savaşı sırasında hala üretim aşamasında olan bir tür uçaksavar silahıydı. Diğer uçaksavar silahlarının aksine taret kısmı tamamen kapalı ve dönebiliyordu. [http://ww2drawings.jex...

Pirata

''Pirata'', Lycosidae familyasından 91 türü olan bir örümcek cinsidir.

Star Wars

Yıldız Savaşları, George Lucas tarafından tasarlanmış, öncelikle filmleriyle tanınmış, sonraki yıllarda çizgiroman, bilgisayar ve konsol oyunları, televizyon yapımları vb. dallarda ününü geliştirmiş kurgusal evren ve markadır.

2009 Dünya Atletizm Şampiyonası

2009 Dünya Atletizm Şampiyonası, 15-23 Ağustos 2009 tarihleri arasında Almanya'nın başkenti Berlin'de yapılan Dünya Atletizm Şampiyonlarının 12. organizasyonu.