Joyce Summers

Kısaca: Joyce Summers (d. 1958 - ö. 2001 Sunnydale`de, beyin anevrizmasından) Joss Whedon tarafından yaratılan ve Kristine Sutherland tarafından canlandırılan bir Buffy the Vampire Slayer karakteridir. Joyce Summers, baş karakter Buffy Summers`ın annesidir. ...devamı ☟

Joyce Summers (d. 1958 - ö. 2001 Sunnydale`de, beyin anevrizmasından) Joss Whedon tarafından yaratılan ve Kristine Sutherland tarafından canlandırılan bir Buffy the Vampire Slayer karakteridir. Joyce Summers, baş karakter Buffy Summers`ın annesidir.

Karakter Tarihi

Los Angeles`ta, Joyce ile kocası Hank, evliliklerinde bazı sorunlar yaşamaktadırlar ve kızları Buffy Summers da bir "avcı" olarak seçildiğini ve kaderinin iblisler ve vampirlerle dövüşmek olduğundan bahsetmektedir. Joyce ve Hanki kızlarının akıl sağlığından şüphe edip onun bir kliniğe yatmasına karar verirler. Buffy kısa sürede taburcu olur ve bir daha asla avcılıktan bahsetmez. Ama buna rağmen annesinin bazı uhsal problemleri baş gösterir ve Buffy babasının sadaktsiz biri olduğuna inanır. Joyce, kızı Buffy`nin başını sürekli derde sokmasından da çok rahatsızdır. Son olarak Hemery Lisesi`nin spor salonunu yakıp okldan kovulan kızı Buffy`yi de alıp, kocasından boşanmış bir kadın olarak, California`ya bağlı küçük Sunnydale kasabasına yerleşir.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.