Justin Chancellor

Kısaca: Justin Gunnar Walter Chancellor (d. 19 Kasım 1970) bugün Suns of the Tundra adıyla tekrar müzik yapan eski bir İngiliz grubu olan Peach grubunun bas gitaristiydi. Ancak daha çok rock grubu Tool'un bas gitaristi olarak tanınır. Grubun en genç üyesi olan Chancellor İngiliz ve Norveç kökenindendir. ABD'ye yerleştiğinden beri, pek çok müzik projesiyle beraber, eşi Shelee Dykman Chancellor ile Topanga, California'da Lobal Orning adıyla "onları şekillendiren ve değiştiren" müzik ve edebiyat eser ...devamı ☟

Justin Gunnar Walter Chancellor (d. 19 Kasım 1970) bugün Suns of the Tundra adıyla tekrar müzik yapan eski bir İngiliz grubu olan Peach grubunun bas gitaristiydi. Ancak daha çok rock grubu Tool'un bas gitaristi olarak tanınır. Grubun en genç üyesi olan Chancellor İngiliz ve Norveç kökenindendir. ABD'ye yerleştiğinden beri, pek çok müzik projesiyle beraber, eşi Shelee Dykman Chancellor ile Topanga, California'da Lobal Orning adıyla "onları şekillendiren ve değiştiren" müzik ve edebiyat eserlerini sattıkları bir dükkan açmıştır. Dükkan "maalesef Kaliforniya'nın en iyi saklanan sırlarından biri" olarak tarif edilmiştir ve 2008'de kapanmıştır. Chancellor Sweet Noise'dan Piotr "Glaca" Mohammed ile M.T.Void müzik projesini oluşturmuştur .

Hayatı

Chancellor İngiltere Kent'te bulunan, Tonbridge School'da eğitimini tamamlamıştır. Slice of Life adlı okul grubunun bas gitaristliğini üstlenmiştir. Grup aynı adlı bir kayıt çıkarmıştır. Eğitim hayatına Durham University'de devam eden Chancellor Peach adlı rock grubuna katılmıştır. Peach bir albüm çıkarmış ve Tool'u 90'larda İngiltere'de desteklemiştir. 1995 yılının eylül ayında en sevdiği grup olan Tool'un bir bas gitarist aradığını duymuş, ABD'ye taşınıp burada hayatını sürdürmüştür. Eski bas gitarist Paul D'Amour'un yerini almıştır. ==EkipmanBas Gitarlar * Wal – Chancellor’un en çok kullandığı bası 4 telli bir Wal bastır. Bası Ænima albümünün kayıtları sırasında bir arkadaşının tavsiyesi üzerine almıtşır. Basın ağacı ve elektronikleri ona özgü olan tonu yaratmasını sağlar. Justin'in üç adet 4 telli Wal bası daha vardır: biri "ana" basının orta frekanslı seslere daha az duyarlı olan kopyasıdır. Bu bası ("Wings For Marie (Part 1)"de, "Parabol & Parabola" ve "10,000 Days (Wings Part 2)"de kullanmıştır. Greenburst finish tasarımı olan bir Mark III Wal bası ise Right in Two'daki harmonik kısımlar için kullanmıştır. Son Wal bası ise ceviz ağacından gövdeye sahip olan perdesiz basıdır. Bu bası ise Lateralus ve Rosetta Stoned'un belirli bölümlerinde kullanmıştır. Justin normalde Ernie Ball Hybrid Slinky telleri(.045, .065, .085, .105) kullanır. Parabol ve Parabola için alt teli .110'luk Ernie Ball Power Slinky setinden bir tel ile değiştirir. * Music Man Stingray – Wal bası almadan önce "Forty-Six & 2", "H.", "Pushit" and "No Quarter" şarkılarında kullanılmıştır. * Gibson Thunderbird – Gruba ilk katıldığında, bir kez canlı olarak "Prison Sex"i çalarken kullanmıştır.

Amplifikasyon

*Gallien-Krueger 2001RB head x3 (1 Dirty, 1 Clean, 1 yedek) *Mesa Boogie Roadready 4x12 (Dirty) *Mesa Boogie Roadready 8x10 (Clean) *Demeter Amplification VTBP-201S Direk PA'e giden Preamp. :Eski Ekipmanlar *Mesa Boogie M-2000 head *Mesa Boogie M-Pulse *Mesa Boogie Bass 400+ *Mesa Roadready 8x10 (4x12 yerine)

Efektler

*Boss TU-2 *Guyatone VTX Tremolo *DigiTech Bass Whammy – Kullanıldığı şarkılar ve kullanılan ayarlar: "Eulogy" (fifth up/sixth up harmony), "Pushit(Live)" (fifth up/octave up harmony) "Third Eye (octave up)," "Schism" (octave down/octave up), Ticks and Leeches (fifth up/octave up harmony), "Lateralus" (octave up), "Disposition" (fifth up/octave up harmony), "Vicarious" (octave up harmony), "The Pot" (octave up) and "Right In Two"(fifth up/sixth up harmony). *Tech 21 SansAmp GT2 Distortion *Boss CE-5 Chorus Ensemble *Boss BF-2 Flanger *Boss DD-3 Digital Delay *Dunlop MXR Bass Envelope Filter *Colorsound Tone Bender Fuzz *Foxx Fuzz/Wah/Volume-Volume potu çıkarılmıştır. Distortion(dirty) kanalı-(Modülasyon sinyali "clean" amfiye(8x10) gönderildikten sonra bu kanala döner ve birkaç efekt daha kullanılarak "dirty" amfiye(4x12) gönderilir.) *Pro Co RAT Turbo Rat Distortion Pedal – Düşük gain'de dirty(4x12) amfiye, GEB-7'den önce "gıcırdama" tonu için. *Boss GEB7 EQ – Turbo Rat'den sonra high-mid, bas ve tiz ağırlıklı bir ton için. *Prescription Electronics-Rx Overdriver GEB-7'den sonra pedal setinin son parçasıdır. Diğer

Efektler

-Sadece canlı performanslarda "oyun" için kullandığı efektler. *MXR Bass Envelope Filter *MXR Bass Octave Deluxe *Red Witch Pentavocal Tremelo *Red Witch Titan *Guyatone BR-2 Bu pedallar henüz kullanılmamış ve doğrulanmamıştır. Bir kısmı stüdyoda çekilen fotoğraflarda görülebilir. *Lovetone Ring Stinger *Lovetone Flange With No Name *Line 6 FM4 *Lovetone Wobulator *Lovetone Brown Source *Lovetone Big Cheese *Lovetone Doppelganger *Lovetone Meatball == Katkıda Bulunduğu Çalışmalar == *Chancellor Isis'in 2004 yılında çıkan Panopticon albümünün 'Altered Course' şarkısının basını çaldı. *Chancellor ayrıca Isis'in 2006 canlı DVD'sinde bulunan "Weight" şarkısında bas çaldı. *Intronaut'un 2010 albümünde,Valley of Smoke şarkısının ek basını çaldı.

Dış Bağlantılar

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.