--}}

Körotonomedya (topluluk)

Körotonomedya, Ankara'da kurulan bir düşünce topluluğudur. Mimarlığını akademisyen ve sanatçıların oluşturduğu bir grup aydının, 1993 yılında bir araya gelerek, ertesi yıl ODTÜ'de temelini attıkları Körotonomedya, teorik (kuramsal) anlamda birçok ilgi alanında üretimde bulunmuştur.Körotonomedya, Ankara`da kurulan bir ``düşünce topluluğudur``.

Mimarlığını akademisyen ve sanatçıların oluşturduğu bir grup aydının, 1993 yılında biraraya gelerek, ertesi yıl ODTÜ`de temelini attıkları Körotonomedya, teorik (kuramsal) anlamda birçok ilgi alanında üretimde bulunmuştur. Kendi deyimleriyle "yarı-ciddi" başlayan deneysel girişim, sonunda ciddi birikimleri barındırır hale geldiğinde; kendi web siteleri üzerinde yerleşikleşen (2001) Körotonomedya, zaman zaman `kan kaybına` uğrasa da, e-posta bağıyla varlığını sürdürdü.

Yürütülen tartışma ve çalışmaları web sitelerinde "Özgür dağılım" anlayışıyla yayınlayan topluluk; Ulus Baker`in öncülüğünde oluşturulmuş olup; Marx`tan Spinoza`ya, Hegel`den Kant`a, bir çok felsefeyi masaya yatırmış ve teorik üretimin takipçisi olmuştur. Sinema, siyaset, romantizm, Zapatista`lar vb. bir çok konuda felsefi yaklaşımlara irdeleyici açıdan bakan Körotonomedya`nın sitesinde pek çok güncel konu da ele alınmaktadır. Körotonomedya web sayfası, yayımlanan tüm yazılarını "PDF" formatında barındırıyor.

Körotonomedya topluluğunu oluşturan, ya da düşünceleri benimsenen bazı isimler şunlardır:

Linkler

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.