Kırıka, 2000 yılında kurulan ve 2001 yılında konserler vermeye başlayan Türk müzik grubu. Grup ilk albümü çıkmadan önce ''Organize İşler'' ve ''Dondurmam Gaymak'' filmlerine "Pireli Sirto" ve "Hicazkar Zeybek" parçalarını vermiştir.

Kırıka

Kırıka, 2000 yılında kurulan ve 2001 yılında konserler vermeye başlayan Türk müzik grubu. Grup ilk albümü çıkmadan önce Organize İşler ve Dondurmam Gaymak filmlerine "Pireli Sirto" ve "Hicazkar Zeybek" parçalarını vermiştir. 2008 yılında Baykuş Müzik'ten yayımladığı ilk albümü Kaba Saz'dan bu yana zeybekler, rebetikolar, oyun havaları, kasap havaları ve tangolar çalmaya devam etmektedir. Tamamı kendi repertuarlarından oluşan parçaları seslendiren grubun ilk albümü Bant dergisi tarafından yılın en iyi albümü seçilmiştir. Grubun ikinci albümü olan Yılların Ettiğini 2012 yılında Baykuş Müzik'ten yayımlanmış ve ilk klip "Keçi Kalesi"ne çekilmiştir. ==Grup üyeleri== * Salih Nazım Peker: Bağlama, cura, abdal sazı, elektro saz, buzuki, tzouras, baglamadaki, lavta, banjo, solo vokal * Orçun Baştürk: Davullar, ziller, tef, bongo, shaker, asma davul, glockenspiel, geri vokal * Erdoğan Türksever: Perdeli ve perdesiz elektrikli bas gitarlar, geri vokal * Özgür Yılmaz: Elektrikli gitar, geri vokal == Diskografi == * Kaba Saz (2008) * Yılların Ettiğini (2012)

Dış bağlantılar

* Kırıka: Çeyiz sandığını talan etmeyen Zeybekler * Melez şarkıların yeni ismi Kırıka * Coğrafyasına kavuşan notalar * Kırıka ile söyleşi - İlksen Mavituna

Kaynaklar

Vikipedi

Yanıtlar