Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2002 yılında kurulmuş olup, 2007-2008 eğitim-öğretim yılında eğitime başlamıştır. Fakülte; Oral Diagnoz ve Radyoloji, Restoratif Diş Tedavisi, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi, Protetik Diş Tedavisi, Periodontoloji, Endodonti, Pedodonti ve Ortodonti Anabilim Dallarından oluşmaktadır. Klinik hizmetler Kırıkkale ve çevre illere verilmektedir. Araştırma faaliyetleri devam etmektedir.

Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2002 yılında kurulmuş olup, 2007-2008 eğitim-öğretim yılında eğitime başlamıştır. Fakülte; Oral Diagnoz ve Radyoloji, Restoratif Diş Tedavisi, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi, Protetik Diş Tedavisi, Periodontoloji, Endodonti, Pedodonti ve Ortodonti Anabilim Dallarından oluşmaktadır. Klinik hizmetler Kırıkkale ve çevre illere verilmektedir. Araştırma faaliyetleri devam etmektedir. Fakültede eğitim 5 yıl (10 yarıyıl)'dır. Fakülteyi başarı ile bitiren öğrenciler, "yüksek lisans diplomalı" Diş Hekimi ünvanı kazanırlar. Mezunlar, klinisyen olarak özel kliniklerinde, eğitim ve araştırmacı olarak eğitim-öğretim ve araştırma kurum ve kuruluşlarında; yönetici olarak Sağlık Bakanlığı ve Bakanlığa bağlı birimlerde görev alabilirler. 2011 yılı sonu itibariyle bütün Klinik Diş Hekimliği Bölümlerinde doktora eğitimi verilmektedir.

Anabilim Dalları

Klinik Diş Hekimliği Bölümü * Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi * Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi * Restoratif Diş Tedavisi * Endodonti * Ortodonti * Pedodonti * Periodontoloji * Protetik Diş Tedavisi Temel Bilimler Bölümü * Anatomi

Doktora programları

2011 Şubat Ayından itibaren bütün Klinik Diş Hekimliği Bölümlerinde Sağlık Bilimleri Enstitüsüne bağlı doktora programları açılmıştır. * Ağız Diş ve Çene Radyolojisi (Ankara Ünv. ile Ortak) * Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi * Diş Hastalıkları ve Tedavisi * Endodonti * Ortodonti * Pedodonti (Ankara Ünv. ile Ortak) * Periodontoloji (Gazi Ünv. ile Ortak) * Protetik Diş Tedavisi (Ankara Ünv. ile Ortak)

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.