Kırcaali

Kırcaali Bulgaristan'da il. Kırcaali'nin nüfusunun yarısından fazlası Türk'tür. Çevresindeki köylerin yuzde 90'ı Türk köyüdür.

Kırcaali hakkında detaylı bilgi

Kırcaali Bulgaristan'da il. Kırcaali'nin nüfusunun yarısından fazlası Türk'tür. Çevresindeki köylerin yuzde 90'ı Türk köyüdür. Aynı zamanda Kırcaali'li vatandaşlarımız uyanıklılıklarıyla ve açıkgözlülükleriyle meşhurdur.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Köseler, Kırcaali

Köseler (Bulgarca: Kösevo), Kırcaali iline bağlı bir Türk köyüdür. Kırcaali'den Eğridere'ye (Ardino) giderken ilk köydür.

Mestanlı, Kırcaali

Mestanlı (Bulgarca: ``Momçilgrad``), Bulgaristan`da Kırcaali ilinde, 2005 nüfusu 17.000 olan, Türklerin yoğun olarak yerleşik olduğu bir şehirdir. Belediye başkanı Erdinç Hayrullah`tır.

Durallar, Kırcaali

Durallar Köyü Bulgaristan'ın Kırcaali ilinin Ardino (Eğridere) ilçesine bağlı bir köyüdür.

Balabanlı, Kırcaali

Balabanlı Köyü Bulgaristan'ın Kırcaali ilinin Momchilgrad(Mestanlı) ilçesine bağlı bir köyüdür. Köyün tamamı Türk nüfusundan oluşmaktadır.

Sindelli, Kırcaali

Sindelli Köyü Bulgaristan'ın Kırcaali ilinin Momchilgrad(Mestanlı) ilçesine bağlı bir köyüdür. Köyün tamamı Türk nüfusundan oluşmaktadır.

Kırcaali Muharebesi

Kırcaali Muharebesi Bulgaristan ve Osmanlı İmparatorluğu arasında yapılan Birinci Balkan Savaşı'nın bir parçası olan muharebedir. Bulgaristan'ın Haskovo Müfrezesi'nın Yaver Paşa komutasındaki Osmanlı'nın Kırcaali Müfrezesini yendiği muharebe, 21 Ekim 1912'de yapılmıştır. ...

Karalılar, Kırcaali

Karalılar Köyü (veya Karalar) Bulgaristan'ın Kırcaali ilinin Ardino (Eğridere) ilçesine bağlı bir köyüdür.

Kırcaali Ili

Kırcaali ili (Bulgarca: Област Кърджали / Oblast Kırdjali), güney-doğu Bulgaristan'da, doğu Rodop dağlarında, Yunanistan sınırında bulunan bir ildir. Merkezi Kırcaali'dir.