Kızılcahamam

Ankara iline bağlı bir ilçe. Yüzölçümü 1.580 kilometrekare, nüfusu 47.393 dür. İlçede yer yer dağlık alanlar bulunmakla...

Ankara iline bağlı bir ilçe. Yüzölçümü 1.580 kilometrekare, nüfusu 47.393 dür. İlçede yer yer dağlık alanlar bulunmakla beraber, yüzeyi çoklukla düzlük ve ovalık alanlardan ibarettir. Geniş tarla ekimi yapılır, buğday, arpa ürünleri oldukça bol orandadır. Bunlardan başka sebzecilik de önemli geçim kaynağıdır. İlçe merkezi 4.133 nüfuslu Kızılcahamam kasabasıdır.

Haritası

Kızılcahamam koordinatları: 40.470348, 32.650203

Görüşler

  • misafir Avatar
    misafir - 4 yıl önce
    Soğuksu Milli Parkı,kaplıcaları, kekik kokulu eti,pirinci(şimdilerde yok artık),çiçek balı, bazlaması vs,vs güler yüzlü insanları ile meşhur olmuş ilçemiz Başkent ankara''nın hafta sonları mesire yeri olan yemyeşil ormanları temiz havası ile türkiyemizin cennet köşelerinden bir yerdir.Tarihi-kültürel gezilecek yerleri çok fazladır. Ali cin kanyonu ve manastırı, başköy yaylaları v.s. ( bu arada ilçemizin adı sitenizde kızılcıhamam olarak yazılmış,doğrusu KızılcAhamam olacak yani ortada ı değil A olacak düzeltirseniz sevinirim.

Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Kızılcahamam
Kızılcahamam