K��Br��S Rum Kesimi

Latinceden Rumenceye ses değişiklikleri

Kaba Latince dönemi

Pontus

Pontus, antik Yunanca "deniz" anlamına gelmesinin yanısıra Amasyalı Strabon tarafından itibaren Karadeniz'in güney kıyısında yeralan Kuzey Anadolu sahillerini hinterlandıyla birlikte tanımlamak için kullanılmıştır.

SSD

SSD (''ingilizce:'' Solid State Drive ''türkçe:'' Katı Hal Sürücüsü), veri depolamak için geliştirilmiş mekanik disklerin yerini alacak veri depolama aygıtıdır.

Bios

BIOS'un açılımı Temel Giriş Çıkış Sistemi'dir (Basic Input/Output System). PC'deki en temel seviye yazılımdır; donanım ile (özellikle de işlemci ve yongasetiyle) işletim sistemi arasında bir arayüz görevi görür. BIOS sistem donanıma erişimi ve üzerinde uy...

Kanlı Noel

"Kanlı Noel", 20 Aralık ya da 21 Aralık 1963 tarihinde Kıbrıslı Türklere karşı başlatılan silahlı saldırılara verilen isimdir. Adadaki toplumlararası çatışmaların başlangıcı olarak kabul edilmektedir.

Dreamcast

Dreamcast Sega'nın son oyun konsoludur. Online oyun hizmetini ilk veren oyun konsoludur.

ISO 639:r

Sara Tancredi

Benjamin Miles "C-Note" Franklin

Benjamin Miles "C-Note" Franklin karakterini Rockmond Dunbar canlandırmaktadır. C-Note ordudan atıldıktan sonra işsiz kalır.

Chungmugong Yi Sunshin sınıfı muhrip

Chungmugong Yi Sunshin sınıfı muhrip (Korece: 충무공 이순신급 구축함 / Chungmugong Yi Sunshin Geup Guchukham, Hanja: 忠武公李舜臣級 驅逐艦; proje adı: KDX-II: Korea Destroyer eXperiment-II), Güney Kore'ye ait çok amaçlı muhrip sınıfı.