Kaan Öztürk

düzenle|Mart 2007 10.07.1973 Ankara doğumlu. İlk , orta ve lise öğrenimini Adana`da , Adana Kolejinde tamamladı. Annesi eczacı ve kimyager, babası Fransızca eğitmeni olan Kaan Öztürk`ün müziğe olan ilgisi , ortaokul birinci sınıftayken (1987), müzik öğretmeninin ve udi babasının desteği ile arttı. Aynı yıllarda okulun voleybol takımına girerek, 12 sene profesyonel olarak oynayacağı spor hayatı başlamış oldu.

1989 yılına kadar Adana Müzik Merkezi`nden gitar dersleri aldı. Aynı yıl Adana`nın popüler mekanlarından Derby cafe`de program yaparak ilk kez topluluklar karşısında hem kendi bestelerini hemde popüler şarkıları seslendirdi. Sonraları birçok mekanda sahne alacak olan Vişne Suyu Grubu`nu kurdu. Grubun en genç elemanı, solisti ve gitaristi idi. Adana`nın popüler grubu Grup Merdiven`in elemanları ile birlikte sahne çalışmaları oldu. O yıllarda Adana`nın 2. Ligdeki takımı olan Bossa Spor`da voleybol oynamaya devam etti. Aynı zamanda okul bünyesinde tiyatro çalışmaları oldu.

Adana Koleji`nden mezun olduğu 1991 yılında , Yıldız Teknik Üniversitesi, Makine Mühendisliği Bölümü`nü kazanarak İstanbul`a yerleşti. 1. Ligdeki Paşabahçe Kulübüne transfer oldu ancak kulüp sezon sonunda kapanınca voleybola ara verdi ve zamanının büyük bölümünü müziğe ayırdı. Henüz albümü çıkmamış olan Haluk Levent ve Yaşar ile uzun süren sahne çalışmaları yaptı. Sonraki yıllarda Grup Yakamoz`u kurarak, Uluorta , Ulus Civanım, Güverte Bar, Salacak Entel Bar, Kalamış Patika Bar vs... gibi mekanlarda grubun solistliğini ve gitaristliğini yaptı. Hazal, Bora Öztoprak, Zeynep, Seçil, Yaşar, Gülşen, Jale, Burcu Güneş, vb birçok isme vokalistlik ve gitaristlik yaptı. Hem ders aldı hem ders verdi , kendini yetiştirdi. Evinde oluşturduğu home stüdyosunda, birçok firmaya jingle ve reklam müziği; bazı televizyon programlarının da müziklerini hazırladı. Daha amatör olarak okul takımı ve Taksim Spor Kulübü`nde voleybola devam etti. 1996 yılında okulunu bitirerek makine mühendisi unvanını aldı. Halen yüksek lisans eğitimini sürdürmekte. 2 yıla yakın, 88.6 ve 104.8 de radyo programı hazırladı ve sundu. BRT televizyonunda, sekiz ayı aşkın bir süre hafta içi hergün yayınlanan a€˜Hayat Güzeldir` programında gitarı ve kendi şarkılarıyla yer aldı. Halen TRT Fm de pazartesi günleri yayımlanan, müzikle yaşayanlar programında gitarı ve sesiyle yer almaktadır.

1998 yılına Raks firmasının Tempo Müzik bünyesinden a€˜Yollarda Yoruldum` adlı, sözü ve müziği kendisine ait olan şarkısı yayınlandı. Compilation tarzındaki albümün ilk klibi bu parçaya çekildi. Türkiye`de bu tarz, compilation bir albüm ilk kez yapılmasına rağmen, parça oldukça tanındı. Birçok şehrimizde konserler verdi. O yıllarda Maslak Princess Hotel`de sahne çalışmaları devam etti. Birçok sanatçıya söz ve müziği kendisine ait olan besteler verdi. 1999 yılında prova ve kayıt amaçlı bir stüdyo kurdu. Halen solist ve gitarist olarak sahne, radyo ve tv çalışmaları sürmektedir. Sanatçı Yaşar ile konser çalışmaları, Bora öztoprak ile hafta sonları klüp programı , sanatçı Jale ile TRT Fm programı ve hafta içi iki gece, kendi solistliğinde bar programı sürmektedir.

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.