Kalmár Pál

Eau de vie

Eau de vie, ( çoğul, eaux de vie ) meyvelerin fermantasyon'unun ardından çift damıtma yoluyla elde edilen berrak ve renksiz yüksek alkollü brendi türü içeceklerin genel adıdır. Meyve tadı genellikle çok hafif olur.

VIVA

Viva TV, Cine 5 grubuna bağlı olarak ve Radyo Viva'nın TV kanalı olarak 25 Ekim 2000 yılında kurulan müzik ağırlıklı bir televizyon kanalıdır. Kurulduktan bu yana hiçbir zaman kabuk değiştirmemiştir.

Turancılık

Turancılık veya Turancılık, tüm Ural-Altay kavimlerinin birliğini savunan siyasi görüş. Finliler, Macarlar, Estonlar, Rusya içindeki Fin-Ugor kavimleri, Tunguzlar; Moğollar ve Türklerin bir araya getirilmesi olarak ortaya çıkmıştır. (Bakınız: Fin-Ugor kav...

Gyula

Gyula (Macarca ˈɟulɒ), , ) Macaristan'ın güneydoğusunda Békés eyaletinin bir kasabasıdır. Romanya sınırında Fehér-Körös nehrinde uzanır.

Paul Erdös

Paul Erdős (26 Mart 1913 – 20 Eylül 1996) çok verimli ve eksantrik kişilikli bir matematikçi olarak yüzlerce matematikçiyle Kombinatorik, Çizge Teorisi, Sayılar Teorisi, Klasik Analiz, Yaklaşıklık Teorisi, Kümeler Teorisi ve Olasılık Teorisi alanları...

Fenerbahçe Teknik Direktörleri ve Başarıları

Fenerbahçe futbol takımında teknik direktörlük yapan kişiler ve elde ettikleri başarılar:

Gloomy Sunday

'Gloomy Sunday' (Macarca:''Szomorú Vasárnap'', Türkçe: ''Kederli Pazar'') Macar besteci Rezső Seress tarafından 1933'de bestelenmiş bir eserdir.

Eötvös Loránd Üniversitesi

Eötvös Loránd Tudományegyetem () ya da ELTE, 1635 yılında Nagyszombat (günümüz Trnava, Slovakya)'da kurulmuş, ardından 1777 yılında Budapeşte'ye taşınmış, Macaristan'ın en büyük ve en iyi üniversitesi niteliğindeki üniversite kurumudur.