'''Kara Fatma''' olarak bilinen Fatma Seher Erden ...

Kara Fatma kaç yaşında?

Kara Fatma öldüğünde, 67 yaşındaydı.
Kara Fatma, günü, bir Pazar günü doğdu. Yaşasaydı 68. yaşına basacağı bir sonraki doğum gününe, bugünden itibaren 350 gün vardı.
Kara Fatma'nın burcu Oğlak burcuydu.
Hayır, Kara Fatma 01/01/1955 tarihinde öldü.

Kara Fatma hakkında bilgiler

Kara Fatma olarak bilinen Fatma Seher Erden *Kara Fatma, Blattodea takımını oluşturan böcek türlerine halk arasında verilen ad hamam böceği de denmektedir.

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Kara Fatma maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Fatma Seher Erden

Kara Fatma (Fatma Seher Erden) 1888`de Erzurum`da doğdu. Subay Suat Derviş bey ile evlenip Balkan Savaşı`na katıldı. 1. Dünya Savaşı`nda Kafkas cephesine gitti. 1919`daki kongre günlerinde, Mustafa Kemal`le bizzat görüşebilmek için Sivas`a gitti. Bu görüşmenin ardından, milis ...

Ahmed Paşa (Kara)

Ahmed Paşa (Kara) Osmanlı veziriazamı. Arnavutluk’tan devşirilerek Enderun-ı hümayuna alındı. Burada yetişip Kapıcıbaşı ve Mir-i alem olduktan sonra 1521 yılında Yeniçeriağalığı ile vazifelendirildi.

Fatma Girik

12 Aralık 1942'de İstanbul Sultanahmet'te dünyaya gelen Türk Sineması'nın ünlü kadın yıldızlarından Fatma Girik, Cağaloğlu Kız Lisesi'nde okurken orta 2. sınıfta okulu bıraktı. Sanatçının annesi Münevver Hanım, babası da Hayri Bey'dir.

Lala Kara Mustafa Paşa

Lala Mustafa Paşa III. Murat saltanatında 28 Nisan 1580 - 7 Ağustos 1580 tarihleri arasında üç ay dokuz gün sadrazamlık yapmış bir Osmanlı devlet adamıdır. Kıbrıs Fâtihi, Kafkasya’nın fethinde İran'la yapılan muhârebelerin muzaffer serdârı. Bosna eyâletinin Sokol ...

Kara Ahmed Paşa

Kara Ahmet Paşa Kanuni Sultan Süleyman saltanatı döneminde 1552-1553 yılları arasında sadrazamlık yapmış Osmanlı devlet adamıdır.

Fatma Karanfil

Fatma Karanfil   (d. 3 Şubat 1952 - Eskişehir)   Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

Fatma Girik Filmografisi

Listede Fatma Girik'in rol aldığı filmler ve oynadığı karakterler gösterilmiştir.

Fatma Sultan(I.Selim'in Kızı)

Fatma Sultan I. Selim ve Ayşe Hafsa Sultan'ın kızı ve Kara Ahmet Paşa'nın eşidir. I. Süleyman'nın kardeşidir

Adana Nüfus Ve Sosyal Hayat

Nüfus: İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra, Türkiye’nin dördüncü büyük ilidir. 1990 sayımına göre nüfusu 1.934.

Atatürk Ve Kurtuluş Savaşı Müzesi

Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi Anıtkabir`de Atatürk`ün mozolesinin bulunduğu Şeref Salonu`nun altındaki 3 bin metrekarelik sütunlu alanda bulunan 2002 yılında ziyarete açılmış müze.

Nuri Akıncı

Nuri Akıncı, Yönetmen, senarist, yapımcı. İstanbul Erkek Lisesi'ni bitirdi.1946'da Şehir Tiyatrolarına girip Baykuş oyunu ile sahneye çıktı.