Kara Turna Bal������

Sınrau Torna

Sınrau Torna ya da Öten Turna, Başkurt baletinin en önemli eserlerinden biridir. 1944'te Başkurt Opera ve Bale Tiyatrosu'nda «Sınrau Torna» baleti ilk

Bal (anlam ayrımı)

Bal aşağıdaki anlamlara gelebilir:

Esox niger

Kara turna balığı (Esox niger eski ismi Esox reticulatus), Esocidae familyasına ait Kuzey Amerikada yaygın olan bir tatlı su balık türü. Kara turna balığı, Avrupa turna balığına çok benzer.

NGC 7552

NGC 7552 Turna takımyıldızı yönünde yaklaşık olarak 61 milyon ışık yılı uzaklıkta bulunan bir çubuklu sarmal gökada. James Dunlop tarafından 7 Temmuz 1826 tarihinde keşfedilmiştir. NGC 7552, Turna Dörtlüsü üyesidir.

Grus turfa

Bayağı turna (Grus grus), turnagiller Gruidae familyasına ait bir kuş türü.

Bal

NGC 7599

NGC 7599 Turna takımyıldızı yönünde yaklaşık olarak 63 milyon ışık yılı uzaklıkta bulunan bir çubuklu sarmal gökada. John Herschel tarafından 2 Eylül 1836 tarihinde keşfedilmiştir.

Kara turna balığı

Kara turna balığı (''Esox niger'' eski ismi ''Esox reticulatus''), Esocidae familyasına ait Kuzey Amerikada yaygın olan bir tatlı su balık türü.

NGC 7590

NGC 7590 Turna takımyıldızı yönünde yaklaşık olarak 69 milyon ışık yılı uzaklıkta bulunan bir sarmal gökada. James Dunlop tarafından 14 Temmuz 1826 tarihinde keşfedilmiştir.

Grus

''Grus'', turnagiller (Gruidae) familyasından büyük yapılı 10 turna türünü içeren kuş cinsi.