Karacao��Lan (Alb��M)

Kardaşlar

Kardaşlar 1970'lerde etkin olan bir Türk rock grubu. Cem Karaca, Ersen Dinleten ve Selda Bağcan gibi isimlere eşlik etmişlerdir.

Malatya, Karaca Köyü

Malatya, Karaca Köyü;

karaca

Karaca (''Capreolus capreolus'') Avrupa, Anadolu ve Hazar Denizi'nin kıyılarında bulunan bir geyik türüdür. Ural Dağları'ndan doğuda Çin'e ve Sibirya'ya kadar dağılmış bulunan ayrı bir tür ise Sibirya karacası (''Capreolus pygargus'') olarak bilinir. İki...

Sibirya karacası

Sibirya karacası ya da Doğu karacası (Capreolus pygargus) kuzeydoğu Asya'da bulunan bir karaca türüdür. Sibirya dışında bu geyik türü Kazakistan, Tanrı Dağları, Doğu Tibet, Kore Yarımadası ve kuzeydoğu Çin'de de bulunur.

Tokat'ın belediyeleri listesi

başkanı  Almus Akarçay Halil Karacan Almus Almus H. Hüseyin Arıkan Almus Ataköy Ali Gökçe Almus Bağtaşı Hüseyin Karadağ Almus Cihet Ali Kurt Almus Çevreli Hüseyin

Dan Bălan

Püsküllü Moruk

Püsküllü Moruk, 1971-72 yılları arasında Elhamra Sahnesi'nde Ulvi Uraz Tiyatrosu tarafından oynanmış bir tiyatro oyunudur. Oyun Ben Jonson'un Volpone oyununun Ülkü Tamer tarafından Türkçe uyarlamasıdır.

Cem Karaca'nın Apaşlar, Kardaşlar, Moğollar ve Ferdy Klein'a Teşekkürleriyle

Cem Karaca'nın Apaşlar, Kardaşlar, Moğollar ve Ferdy Klein'a Teşekkürleriyle, Cem Karaca'nın daha önce yayınlanmamış şarkılarından oluşan ilk albümüdür. 1974 yılında yayınlanmıştır.

Karabağ Hanlığı

Karabağ Hanlığı günümüz Azerbaycan sınırlarında bulunan ve bir nehrin böldüğü bereketli dağlık topraklar üzerinde kurul hanlıktır.

Seyhan Karabay