Karin Melis Mey (31 Mayıs 1983), Güney Afrika asıllı Türk millî uzun atlamacıdır.

Karin Melis Mey kaç yaşında?

Karin Melis Mey 34 yaşında.
Karin Melis Mey, günü, bir Salı günü doğdu. 35. yaşına basacağı bir sonraki doğum gününe, bugünden itibaren 100 gün var.
Karin Melis Mey'in burcu İkizler.
Evet, Karin Melis Mey yaşıyor.

Karin Melis Mey hakkında detaylı bilgi

Karin Melis Mey (31 Mayıs 1983), Güney Afrika asıllı Türk milli uzun atlamacıdır. 2008 yılında Fenerbahçe tarafından transfer edilen Mey, Türkiye'de derecelerini giderek ilerletti. Türkiye rekorunu üç kez üst üste kıran Melis Mey, kendine ait bu rekoru son olarak 31 Temmuz 2009'da Leverkusen'de düzenlenen Bayer-Meeting Atletizm Şampiyonası'nda atladığı 6, 87 metrelik derecesiyle geliştirmiştir. Güney Afrika doğumlu, atlet kendi ülkesinin rekorunu 6.93 dereceyle elinde bulunduruyor. Karin Melis Mey, Haziran 2008'de Türkiye vatandaşı olmuş ve 2008 Pekin Olimpiyatları'nda Türkiye adına yarışmıştır. Karin Melis Mey Berlin'de düzenlenen 2009 Dünya Atletizm Şampiyonası'nda da 6, 80 metrelik derecesi ile Türkiye'ye dünya üçüncülüğünü getirmiştir. Bu bronz madalya Türkiye'nin bu şampiyonadaki ilk ve tek madalyası olmakla birlikte, Türkiye'nin bayanlar uzun atlama dalında dünya atletizm şampiyonalarında aldığı bugüne kadarki tek madalyadır. 2012 Yaz Olimpiyatları, nda 6, 80, lik derecesiyle finale yükselmeyi başarmış ancak finalden kısa süre önce ısınırken sakatlık geçirdiği belirtilsede yarışdan çekilmesinin sebebinin sakatlık değil doping olduğu tespit edilmiştir. Karin Melis Mey'de Doping == Dış bağlantı == * Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği'nde Karin Melis Mey profili

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Karin Melis Mey maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

2009 Akdeniz Oyunları'nda Türkiye

2009 Akdeniz Oyunları'nda Türkiye, Türkiye'nin 2009 Akdeniz Oyunları'nda kazandığı toplam madalya ve istatistiklerinin yer aldığı maddedir.

2009 Dünya Atletizm Şampiyonası

2009 Dünya Atletizm Şampiyonası, 15-23 Ağustos 2009 tarihleri arasında Almanya'nın başkenti Berlin'de yapılan Dünya Atletizm Şampiyonlarının 12. organizasyonu.

Fenerbahçe Atletizm Şubesi

Fenerbahçe Atletizm Takımı Fenerbahçe Spor Kulübü'nün atletizm branşıdır. Erkek, bayan ve kros takımlarına sahiptir.

2012 Avrupa Atletizm Şampiyonası € Kadınlar Uzun Atlama

2012 Avrupa Atletizm Şampiyonası – Kadınlar uzun atlama yarışmaları, Helsinki Olimpiyat Stadyumunda 27, 28 Haziran 2012 tarihlerinde yapıldı.

2012 Yaz Olimpiyatları'nda Türkiye

2012 Yaz Olimpiyatları'nda, Türkiye adına 16 dalda 114 sporcuyla yarıştı. Aynı zamanda Türkiye, bu oyunlara tarihindeki en yüksek kadın ve toplam sporcu sayısıyla katılmıştır. Türkiye, 2012 Yaz Olimpiyatları'nda katıldığı sporcu sayısını en çok arttıran 8. ülke oldu.

Atletizmde Türkiye Rekorları Listesi

Atletizmde Türkiye rekorları listesi, atletizm branşlarında Türkiye adına yarışan sporcular tarafından kaydedilmiş ve Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından onaylanmış en iyi dereceleri içerir.