Karm��Y Adas��

Karmøy adası

Kuzey Denizi'nde, Norveç'in güneybatısındaki Rogaland ilinin (fylke) Ryfylke kesiminde yer alan bir adadır. Kuzey-Güney doğrultusunda uzanan adanın uzunluğu yaklaşık 31 kilometre, en geniş yeri 9,5 kilometre, yüzölçümü de 176km2dir.

Rogaland

Rogaland Norveç'in eyaletlerinden birisidir.

Ada (anlam ayrımı)

Ada, her tarafı suyla çevrili kara parçasıdır. Şu anlamlara da gelebilir:

caithness

Khao Phing Kan

Khao Phing Kan () veya Ko Khao Phing Kan, Tayland'ın Phang Nga Körfezi'nde Andaman Denizi'nde bulunan bir adadır. Tay dilinde Khao Phing Kan ''birbirine yaslanmış tepeler'' anlamına gelir. Ao Phang Nga Milli Parkı adalarından biridir.

Ko Tapu

Ko Tapu (), ''bir ada'' anlamına gelir. ''Khao Tapu'' veya ''James Bond Adası'' olarak da adlandırılan ada, Phang Nga Körfezi, Tayland'da bulunur.

Ümit Gürses

Ümit Y. Gürses 1940 yılında Ardahan'da doğmuştur. Aile Artvin kökenlidir. 1960 yılından Kara Harpokulu, 1974 yılında Kara Harp Akademisi, 1976 yılında ise Milli Güvenlik ve Silahlı Kuvvetler Akademisinden mezun olmuştur. Çeşitli birlik ve karargahlarda K...

Güney yarıküre

Güney yarıküre veya güney yarımküre, Dünya'yı Ekvator hizasından bölen hayali bir düzlemin altında (güneyde) kalan yarısıdır. 0° paraleliile 90° güney paraleli arasında yer alır. Kuzeyde kalan kısma ise Kuzey yarıküre denir.

Kastamonu Fen Lisesi

Kastamonu Fen Lisesi Kastamonu ilinde bulunan bir devlet fen lisesidir.

Francis Xavier