Kathy Reichs

Junker

Junker (Almancada "toprak sahibi"), Prusya'da ve Almanya'nın doğusunda yaşayan ve Alman İmparatorluğu (1871-1918) ile Weimar Cumhuriyeti (1919-33) dönemlerinde önemli siyasi güce sahip olan toprak sahibi sınıfa verilen ad.

Pfennig

Pfennig (, kısaltması ''Pf'', sembolü ), çoğulu Pfennige, eski Alman para birimi. 9. yüzyıldan 2002 yılında Euro'nun kullanılmaya başlanmasına kadar tedavülde kalmıştır.

Reichstag

Reichstag, Adolf Hitler`in Almanya`nın başına geçişine kadar Alman parlamentosunun toplandığı yerin ismidir.

Spree

Spree (Sorb dilinde ''Sprjewja/Sprewja'' ve Çekce ''Spréva'') ortalama 400 kilometre uzunluğunda olan Havel nehrinin yan kolu. Nehir Almanya Federal Cumhuriyeti'nin doğusunda bulunuyor.

Tivoli

Tivoli (Latince: ''Tibur''), İtalya'nın orta kesiminde, Lazio (Latium) yönetim bölgesinde, Roma ilinde kent ve piskoposluk bölgesi.

Alman

Alman, Almanya vatandaşlığını almış veya Alman ırkından gelen ve genellikle Orta Avrupa'da yaşayanlara ithaf edililen bir sıfattır.

Bones

''Bones'' bir amerikan suç-drama dizisidir. İlk bölümü Fox Network kanalı tarafından 13 Eylül 2005' te yayınlanmıştır. Dizi de FBI' ya gelen çözümlenmemiş cinayetler ve çeşitli suçlar adli antropolojinin ve adli arkeolojinin yardımıyla çözülüyor. Dizinin...

Mitte

Mitte Almanya başkentinin merkezi ve birinci ilçesi.