Kaybedenlerin öyküsü

Kaybedenlerin Öyküsü, romancı Hikmet Temel Akarsu’nun başyapıtı olarak değerlendirilen İstanbul Dörtlüsü'nün ilk kitabıdır. İlk yayınlandığı 1998 yılında büyük yankı uyandırdı.

Düzenle|Mayıs 2007 `Kaybedenlerin Öyküsü, romancı Hikmet Temel Akarsu`nun başyapıtı olarak değerlendirilen İstanbul Dörtlüsü`nün ilk kitabı. İlk yayınlandığı 1998 yılında büyük yankı uyandırdı. Takip eden yıllarda muhalif kültürün temel yapıtlarından biri haline dönüştü. Günümüzde 1990`lı yıllar ekonomik buhranı ve “grunge” akımının anlatıldığı kült bir eser olarak anılmaktadır.

Hikmet Temel Akarsu, bu romanda, İstanbul`un bazı bilinmeyen çevrelerini, alışılmadık, çarpıcı, hatta irkiltici bir açıklıkla işledi. `Rock`n Roman` adını verdiği yeni bir yazınsal biçemle yazdığı dörtlünün ilk kitabı `Kaybedenler`in Öyküsü`, Kadıköy ve çevresine odaklanmıştır. Underground mekanlarda dolaşan, Dekadans Bar`da bir araya gelen, önü alınamaz bir yadsıma duygusu yaşayıp umutsuz bir başkaldırıyı sürdürürken `Kaybedenler Kulübü`yle özdeşleşen insanların yaşamından bir kesiti anlatıyor roman.


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.