Kayit

Felis

Felis, kedigiller (Felidae) familyasından çok sayıda küçük kedi türünü kapsayan bir memeli cinsidir.

Stripped

Stripped, Amerikalı pop şarkıcısı Christina Aguilera'nın 2002 piyasaya sürülmüş olan 2. Stüdyo albümü.

sahtiyan

Sahtiyan (d. 1983, İstanbul), genç Türk rapçidir.

Akçe

Akçe, ham maddesi gümüş olan Osmanlı Devleti temel para birimi.

Maskeli Balo

Maskeli Balo (İtalyanca: Un ballo in maschera) Giuseppe Verdi tarafından bestelenen üç perdelik bir opera eseridir. Eserin librettosu Antonio Somma tarafından hazırlanmıştır.

XSLT

, XML tabanlı, XML dokümanlarını dönüştürmek için kullanılan bir dildir. Orijinal dokümanı değiştirmeden, yeni bir doküman oluşturmaya olanak sağlar.

darülfünun

Fen ilimleri evi, üniversite. Osmanli Devleti'nde medrese disinda bir darülfünun açilmasi fikri, ilk defa Abdülmecîd Han zamaninda 1845'de Geçici egitim meclisi (Meclis-i muvakkat-i maâ-rif) tarafindan tanzim edilen egitim programinda yer aldi. Böyle m...

Türkiye nüfusu

31 Aralık 2009 tarihi itibarıyla Türkiye nüfusu 72 561 312 kişidir. 2008 yılında Türkiye nin yıllık nüfus artış hızı Binde 13,1 olarak gerçekleşmiştir. Ülke nüfusunun % 75 i il ve ilçe merkezlerinde yaşamaktadır.

Cemal Gürsel

Cemal Gürsel (1895-1966) Türkiye Cumhuriyeti'nin dördüncü cumhurbaşkanı (27 Maysı 1960 - 28 Mart 1966), 27 Mayıs hareketinin lideri. 1895 yılında Erzurum'da doğdu. İlk öğrenimini Ordu ilinde yaptı. Daha sonra öğrenimini Erzincan ve İstanbul'da askerî öğre...

Aydın ili

TarihçesiAydin, Bati Anadolu Bölgemizde tarih ve uygarligin izlerini tasiyan, dünyanin ender yerlerinden biridir. Tarihin çesitli evrelerindeki degisik kültür birikimlerinin açik bir müzesidir.Tarihi M.