Kayun

Hafızhüseyinbey, Gönen

Hafızhüseyinbey Köyü, Gönen`e 18 km, Sarıköy`e 7 km mesafede tepelerin eteğinde kurulmuş bir köydür. Eski adı Elbizlik`tir. Dereköy, Geyikli, Armutlu ve Sarıköy`e komşudur.

Heelflip

Heelflip bir kaykay hareketidir ve basitçe kickflip gibi yapılır ancak içerden ve ayak ucuyla tahtaya vurmak yerine dışarı doğru ve topukla vurarak tam ters yönde tahtanın dönmesi sağlanır.

Eleşkirt Ovası

Eleşkirt ile Karaköse arasında, Murat Irmağının yukarı kesiminde uzanan oldukça yüksek bir ova. Doğudan gelen Murat Suyu ve Şirya Çayı, derinden aktıklarından, sulama işlerinde faydalı olamazlar. Kuzeyden inen dereler ise bu bakımdan daha faydalıdır.

Kavun

Kavun Familyası: Kabakgiller (Cucurbitaceae) Türkiye’de yetiştiği yerler: Türkiye’nin hemen hemen her yerinde kültür olarak yetiştirilir. İlkbaharda küçük sarı çiçekler açan, yıllık, sürünücü, otsu bir yaz meyvesi. Sülükleri dallanmıştır. Yaprakları ka...

Kajun

biber (acı olmayan), sarımsak tozu,kırmızı biber (acı),soğan tozu, beyaz biber, karabiber, mercanköşk,zerdeçal,kekikdir. Zerdeçal Köri Edviye Baharat

Kakun

Kakun (Arapça قاقون, Haçlılar tarafından Kaku veya Kako olarak bilinir) kıyıdaki Şaron düzlüğünden Samarya'daki Nablus Dağı'na tek giriş yolu üzerinde yer alan, Tulkarem şehrinin 6 kilometre kuzey batısında Filistinli Arapların yaşadığı yerleşim merkeziyd...

Layun

Layun (Arapça: العيون)(''El Aaiún'' ya da ''La'youn'' olarak ta yazılır), Sahra Arap Demokratik Cumhuriyeti'nin (Batı Sahra) başkentidir. Nüfusu Batı Sahra'nın yarısı kadardır.

Kayen

Kaykun

Van ekonomisi

Van ekonomisi tarıma, küçükbaş hayvancılığa ve hayvan ürünlerini işleyen sanâyiye dayanır. Faal nüfûsun % 77’si tarım sektöründe çalışır.Tarım: Van il topraklarının engebeli olması, kışın uzun ve sert geçmesi sebebiyle bitki üretimi sınırlıdır.