Ken Lewis

Kenneth D. Lewis (d.

Ken LewisKenneth D. Lewis (d. 9 Nisan 1947 Meridian, Mississippi), Birleşik Devletler`in en büyük bankası Amerika Bankası`ın (Bank of America) şimdiki yöneticisi, CEO`su ve başkanı. Bu posisyonları 2001 yılında Hugh McColl`ün emekliliğinin ardından üstlenmiştir. Bu kuruma (o zamanlar adı Kuzey Carolina Ulusal Bankası`ydı) 1969 yılında kredi analisti olarak girdi ve NationsBank`ta görev aldığı süre boyunda hem uluslararası hem de yerel operasyonların başında bulundu.

Georgia Eyalet Üniversitesi`nde finans bölümünden mezun olduğu J. Mack Robinson College of Business`e girdi. J. Mack Robinson Amerika Bankası`nın rakibi Wachovia Bank`ta işe başladı. Kolej eski C&S Bank binasındadır (Amerika Bankası). Aynı zamanda Stanford Üniversitesi`nde yöneticilik eğitimi gördü.

Lewis, 2001 yılında "Yılın Bankacısı" seçildi ve aynı yıl US Banker tarafından en iyi "İcra Kurulu Başkanı" (CEO) seçilerek onurlandırıldı. 2007 yılında, Lewis Time Dergisi`nin Dünyadaki En Etkili 100 Kişisi arasına girdi.

LinklerKaynak wiki |url=http://en.wikipedia.org/wiki/Ken_Lewis_%28executive%29 |tarih=28 Haziran 2007 |dil=İngilizce |madde=Ken Lewis

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar