Kenny Davis Anthony (d. 8 Ocak 1951). Daha önce 1997'den 2006 yılına kadar başbakanlık yapan; 2011 tarihinden itibaren tekrar Saint Lucia başbakanı olmuş Saint Lucia'lı politikacı. Saint Lucia İşçi Partisi lideri olarak, 2006-2011 yıllarında Muhalefet Lideri oldu ve 2011 seçimlerinin ardından 30 Kasım 2011 tarihinde başbakan olarak göreve döndü.

Kenny Anthony

Kenny Davis Anthony (d. 8 Ocak 1951). Daha önce 1997'den 2006 yılına kadar başbakanlık yapan; 2011 tarihinden itibaren tekrar Saint Lucia başbakanı olmuş Saint Lucia'lı politikacı. Saint Lucia İşçi Partisi lideri olarak, 2006-2011 yıllarında Muhalefet Lideri oldu ve 2011 seçimlerinin ardından 30 Kasım 2011 tarihinde başbakan olarak göreve döndü. ==Siyasi kariyeri== Anthony, Batı Hint Adaları Üniversitesi ve Birmingham Üniversitesi mezunudur. 1979'dan 1982'ye kadar ülkeyi liderliğindeki İşçi Partisi hükümeti olarak, Anthony, Ağustos 1979-Aralık 1980 tarihlerinde Eğitim ve Kültür Bakanlığı Özel Danışmanı oldu ve daha sonra Aralık 1980-Mart 1981 tarihlerinde Eğitim Bakanlığı yaptı. Mart 1995 tarihine kadar Karayipler Topluluğu (CARICOM) sekreteryasının bir üyesiydi. Saint Lucia'ya verdiği destek için duyduğu memnuniyeti dile getirmesi amacıyla Mart 2008'de Anthony Küba'yı ziyaret etti ve Birinci Başkan Yardımcısı José Ramón Machado Ventura gibi üst düzey yetkililerle bir araya geldi. Anthony'nin Saint Lucia İşçi Partisi 2011 seçimlerinde Meclis'te 17 sandalyenin 11'ini kazanarak 30 Kasım 2011 tarihinde başbakanlığı döndü. |-

Kaynaklar

Vikipedi

Yanıtlar