28 Aralık 1977’de Muğla’nın Milas ilçesinde halen ailesinin oturduğu evde dünyaya geldi. Babasının deyimiyle kara-kuru çirkin bir çocuktu. Kocasına sonsuz aşkla bağlı olan annesinin oğluna onun ismi olan Cem adını vermek istemesi, babasının kerem adında ısrar etmesi Keremcem ismini oluşturdu. İsminin tam söylenmesi

KeremcemKeremcem (Şarkıcı ve Aktirist)
Keremcem (Şarkıcı ve Aktirist)
Keremcem, 28 Aralık 1977’de Muğla’nın Milas ilçesinde halen ailesinin oturduğu evde dünyaya geldi. Babasının deyimiyle kara-kuru çirkin bir çocuktu. Kocasına sonsuz aşkla bağlı olan annesinin oğluna onun ismi olan Cem adını vermek istemesi, babasının kerem adında ısrar etmesi Keremcem ismini oluşturdu. İsminin tam söylenmesi konusunda takıntılı olan Keremcem adını eksik söyleyen arkadaşlarını epey uğraştırdı.

Keremcem'in hayatı

Babasına göre kara kuru bir bebekti. 4 yaş büyük ablası Beste'nin kardeş istemesi Kerem'in dünyaya gelmesinin sebeplerindendi. Eşini çok seven annesi Kerem'e, eşinin adı olan Cem ismini vermek istedi ama babası Kerem ismini istiyordu. Anne baba Kerem Cem isminde karar verdi.

Ortaokulu İzmir Özel Fatih Koleji'nde tamamlayan Keremcem, Muğla Turgut Reis Lisesi yıllarında gitarla tanıştı. Yaz tatillerinde Ege'nin balıkçı köyü Güllük'teki barlarda çalıp söyledi. İlk şarkı söylemeye başladığında aldığı olumlu tepkilere şaşırdı ve bu işi yapabildiği kadar devam ettirmeye karar verdi.

Lise son sınıfta yeni öğrendiği bilardo nedeniyle üniversiteye giremedi. Dershane için gittiği Ankara dönemi başladı. Ankara’da geçirdiği 1995 senesinde beste yapabildiğini anladı. Beğendiği şiirleri besteleyerek işe başladı. İzmir'de 1996 senesinde kendi deyimiyle ilk ‘tam’ şarkısı olan ‘Elimde Değil’'i yaptığında mutluluktan havalara uçmuştu. Bu dönemde doğup büydüğü yere hiç de uzak olmayan İzmir, hayatında daha da önem kazandı. Artık o bir "İzmirli"ydi.

1996’da Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü kazandığında yine İzmir'deydi. Bu dönemde hayatında müziğin olmayacağını düşünüp korktu ama mezun olduğunda üniversite yıllarının onu müzikten uzaklaştırmak yerine, daha çok müziğin içine çektiğini farketti. Şarkı yapmada en verimli senesi 2000 senesiydi. İstanbul'a yerleşme arefesinde yaptığı Eylül isimli şarkı, İstanbul macerasının başlangıcı oldu. Hayatının her döneminde destek olan ailesi Keremcem'e İstanbul fikrinde de destek verdi.

İstanbul'da Yonca Evcimik O'nu dinleyen ilk profesyoneldi. Üç sene boyunca tüm çabalarına rağmen bir sonuç alamadı. Tam dönmek üzereyken yolu Aykut Gürel ile kesişti. Seden-Aykut Gürel ailesinin arkadaşlığı Keremcem'e ilaç gibi geldi. Aykut Gürel aranjörlüğünde ilk albümü 3 ay gibi kısa bir sürede çıktı.

2005 yılında TRT'de yayınlanan Kerem ile Aslı filminde Pelin Batu ile başrolü paylaştı. 2005 yazında Medyapım tarafından çekilen Aşk Oyunu adlı dizide oynadı ve Ask Oyunu adli Dizi sayesinde Popüler olmayi basardi. Yaz dönemi için çekilen Aşk Oyunu, izleyiciler tarafından tam puan alınca 2006'da sezon dizisine dönüşüverdi. 2006 yazında yeni albüm çalışmaları nedeniyle Yasemin Ergene ile başrolünü paylaştığı Aşk Oyunu dizisinden ayrıldı. 2007 Mart-Mayıs aylarında Atv'de yayınlanan İki Yabancı adlı dizide Dr. Cem Arifoğlu'nu Canlandırdı. Keremcem; 2008 yaz dönemi için, Aşk Oyunu'nun yönetmeni Bülent İşbilen'in yönetmenliğini üstlendiği "Elif" adlı dizide zengin bir ailenin oğlunu canlandırdi.

Keremcem'in oynadığı dizilerKeremcem'in albümleri ve şarkıları

  Eylül (2004)
  1. Nerelere Gideyim (feat.alihan samedov)
  2. Eylül
  3. Gazel
  4. Ağlayalım Beraber
  5. Ne Sonbahar Ne Kış
  6. Elimde Değil
  7. Pardesü
  8. 98
  9. Mine
  10. Eylül (hawaii mix)
  11. Nerelere Gideyim (düet versiyon)
Maia (Keremcem ve Seden Gürel) - (2005)
 1. Bir Küçük Aşk Masalı
 2. Çağırma Aşk
 3. Aşk Herşeye Değer
 4. Eylül (remix)
 5. Güzel Gözlü
 6. 98
 7. Fanus (remix)
 8. Eylül (remix)
Aşk Bitti (2007)
 1. Aşk Bitti
 2. Aman Aman
 3. Kalenin Fethi
 4. Bari
 5. Birlikte
 6. Şikayetim Bundan Ötürü
 7. Sen Bilirsin
 8. Emniyet Kemeri
 9. Hesapla
 10. Dün Ölebilirdim
 11. Bilmece
 12. Yeter ki İste
 13. Aşıksın Gidiyorsun
Ateşler İçinde (2008)
 1. Ateşler İçinde (Yo Feat Imba)
 2. Say (Yeke Yeke Feat Imba)
Dokun (2009)
 1. Tanıdım Sizi
 2. Sana Ferrari Gerekti
 3. Son Bir Kez (Ağutos Böcekleri)
 4. Yutkunamıyorum
 5. Yağmur
 6. İmtihan
 7. Kötü Kader
 8. Yeraltı Aşk
 9. Karaağaç
 10. Neden Geldin
 11. Bir Annenin Rüyası
 12. Hayallerin Peşinde (Feat Kıta)
keremcem bn seni çok seviyorum sana bayılıyorum senin çıkardığın şarkılar ın hepsi baştan akıl alıcı
keremcem seni çok seviyorum çok yakışıklısın şarkıların harika seni seviyorum keremcem....
keremcem i cok seviyorum onun askere gitmesine üzüldüm ama cook seviyorum
I love you,Keremcem.Seni coox sevirem.Men Azerbaycandan yaziram.Bir dene seni coox beyenirem.Butun resimlerin var.
slm ben şırnak cizreden berfin keremcem sana hayranım hep şarkılarını dinliyorum dinlemeyede devam edeceğim konserlerine gelmeyi çoook istiyorum.sana başarılar diliyorum
merhaba öncelikle senin ne kadar sevdiğmi ve hayranın olduğnu anlatmak istiyorum ben senin şarkılarını da seviyorum Şırnak cizre de konser vermen benim hayalimdir.

keremcem.... ne kadar tuhaf dimi aşık olmanın tüm kusallığını biliyorsun ama bende ki aşkı göremiyorsun keşke rüyalardan vazgeçsen de gerçeğime gelsen... çok denedim sana ulaşmayı ama inanıyorum ki bir gün hiç ummadığımız bir şekilde karşılaşacağız. yasemin...
slm ben derya keremcem senın cooook buyuk hayranınım senın ıcın oluyorum ımtıhan sarkını cok begendım harıka bır sarkı cok basarılısın arkadasım nure de senı cok sevıyor adı tam olarak nuray
keremcem seni çok seviyorum inşallah en yakın zamanında diyarbakırda konser verirsin keremcem ile leyla
kerem sana bayılıyorum sende şarkılarında akıl alıcısın gerçekten çok tatlısın

İlgili konuları ara

Yanıtlar