Khalid Yasin

Khalid Yasin (1946 yılında doğdu) Hıristiyanlara müslümanlığı tanıtmak ve anlatmak için Birleşik Krallık ve Dünya'nın birçok yerinde dini dersler verir. İnancını yaymak için birçok kez deniz aşırı ülkelere seyahat etmektedir. Sorular hakkında açık sözlüdür.

Khalid Yasin (1946 yılında doğdu) Hıristiyanlara müslümanlığı tanıtmak ve anlatmak için Birleşik Krallık ve Dünya'nın birçok yerinde dini dersler verir. İnancını yaymak için birçok kez deniz aşırı ülkelere seyahat etmektedir. Sorular hakkında açık sözlüdür. Özgeçmişi Yasin Harlem, New York'ta doğdu ve Brooklyn'de bir Hıristiyan olarak büyüdü. Öksüz olmamasına rağmen üç yaşından on beş yaşına kadar evlatlık olarak farklı Hıristiyan mezheblerine bağlı aileler ile beraber yaşadı. Kendisiyle yapılan bir röportajda ruhani ve dinci bir kişiliği olduğunu ve İslam'la tanışmadan önce Katolikliği bile denediğini, fakat zihnindeki sorulara cevaplar bulamadığını, 1964'te Vietnam Savaşı'nın kendisini insani ve dini değerleri tekrar sorgulamaya ittiğini ve bu dönemde ABD'de ortaya çıkan The Nation of İslam grubu (ABD'de siyah Müslümanlar olarak bilinen Malcolm X'in içinde bulunduğu grup) ile karşılaştığını belirtiyor.

Fikirleri

Bu toplumu değiştirmek istiyorsak, bu toplum üzerinde etkili olmak istiyorsak o zaman kendimizi yenilemeye mecburuz. Bu yüzden müslüman kardeşim, Yahudiyi, Hıristiyanı ya da onu bunu suçlamak yerine kendini suçla, çünkü sen kendini uyarırsan o zaman kendini değiştireceksin. Yunus peygamber (a.s), insanlar onu gemiden suya attığında “ Ne yapıyorsunuz orada! Siz iyi insanlar değilsiniz, Siz canisiniz” demedi. Balinanın karnında iken söylediği tek şey “ Senden başka ilah yoktur,seni tenzih ederim,Allah’ım ben nefsine zulmedenlerden oldum” idi. İşte bu değişmek için doğru formüldür. Bizim o balinaya atıldığımızı, ve midesindeki asitlerin bizi erititiğini düşünün, ki dünya her gün bizleri eritiyor, her gün çocuklarımızı eritiyor, fakat biz Howard’ı, Bush’u, kendimiz dışındaki herkesi suçluyoruz.. Müslümanlar ! Kendinizi sorguya çekin, Bunu yaparsanız Allah’ın bizleri de peygamberleri gibi sınadığını göreceksiniz.. Duha ve İnşirah surelerinin tefsirini okuyunuz, Allah’ın peygamberini terbiye edişini, inanç verişini ve onu uyandırışını, sorumluluğa hazırladığını göreceksiniz! ”

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Khalid Yasin ilgili konular

 • Yasin

  Yasin Suresi (Arapça: سورة يس) Kur'an'ın 36. suresidir.
 • Melikşah Yasin

  Melikşah Yasin, Türk akademisyen.
 • Yasin Aslan

  Yasin Aslan,(Araştırmacı-Yazar)
 • Yasin Görkem Arslan

  Yasin Görkem Arslan (d. 6 Aralık 1988, Adapazarı, Sakarya), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Denizlispor'da oynamaktadır.
 • Yasin Haşimoğlu

  Yasin Haşimoğlu, (yada ''Yasin Akdağ''), (d. 1895, Oltu, Erzurum – ö. 15 Nisan 1986), Türk siyasetçi.
 • Yasin Küçük

  Yasin Küçük (d. 1 Şubat 1984, Manisa) Türk kondisyoner. Fatih Terim'in gelmesiyle birlikte takıma kondisyoner olarak alınan Yasin Küçük, hal
 • Yasin Sarı

  Yasin Sarı(d. 26 Ocak 1990, Trabzon) TFF 2. Lig takımlarından Trabzon Karadenizspor'da profesyonel olarak forma giyen Türk sol kanat futbolcusu.
 • Yasin Uzun

  Yasin Uzun (d. 12 Aralık 1992, Samsun), kariyerini Samsunspor'da sürdürmekte olan Türk futbolcu.
 • Yasin Öztop

  Yasin Öztop (d. 25 Mayıs 1991, Aybastı, Ordu), Türk futbolcu. Orduspor'un sözleşmeli futbolcusudur ve 2010-11 sezonunda kiralık olarak Kastamon