Kişisel bilgisayarlar

Kişisel Bilgisayarlar PC (Personal Computer) olarak da adlandırılan bilgisayarlardır. Bilgisayar pazarında en büyük üretim ve pazarlama payına sahip türdür.Kullanım alanları çok geniş olduğundan hemen her kesin bu tür bilgisayarlar hakkında az veya çok bilgisi mevcuttur.

Kişisel bilgisayarlar

Kişisel Bilgisayarlar PC (Personal Computer) olarak da adlandırılan bilgisayarlardır. Bilgisayar pazarında en büyük üretim ve pazarlama payına sahip türdür.

Kullanım alanları çok geniş olduğundan hemen her kesin bu tür bilgisayarlar hakkında az veya çok bilgisi mevcuttur. Kullanım alanları ; Ev, Ofis uygulamaları, İş istasyonu, İnternet erişimi, eğlence, yazılım geliştirme, tasarım, Mühendislik uygulamaları, veri tabanı kullanımı ve daha sayabileceğimiz pek çok alanda kullanılmaktadır.

Mevcut donanım bileşenlerine göre maliyeti 400-500$ arasında fark etmektedir. Bilgisayar sektöründeki gelişmeler neredeyse tamamen kişisel bilgisayarlara yöneliktir. Bu öylesine bir boyut kazanmıştır ki neredeyse bilgisayar teknolojisi kişisel bilgisayarlara endekslenmiştir.

İlgili konuları ara

Yanıtlar