Kill Bill (film)

Quentin Tarantino`nun yönettiği, ilk bölümünün Kill Bill: Vol.1 adıyla 2003 yılında, ikinci bölümünün de Kill Bill: Vol.2 adıyla 2004 yılında gösterime girdiği filmlerdir. Aslında film tek parçadır ama uzun olmasından dolayı ikiye bölünmüştür. Zaten iki film birden Quentin Tarantino`nun 4. filmi olarak geçmektedir.Filmin genelinde bir çizgi roman havası sezilmektedir.Bu da abartılı aksiyon sahnelerini kabul edilebilir kılmaktadır.Hatta ilk filmin bir bölümü de çizgi film

Quentin Tarantino`nun yönettiği, ilk bölümünün Vol.1 adıyla 2003 yılında, ikinci bölümünün de Vol.2 adıyla 2004 yılında gösterime girdiği filmlerdir. Aslında film tek parçadır ama uzun olmasından dolayı ikiye bölünmüştür. Zaten iki film birden Quentin Tarantino`nun 4. filmi olarak geçmektedir.Filmin genelinde bir çizgi roman havası sezilmektedir.Bu da abartılı aksiyon sahnelerini kabul edilebilir kılmaktadır.Hatta ilk filmin bir bölümü de çizgi film şeklindedir.Filmin episodlara bölünmesi de bu izlenimi pekiştirmiştir.Bunun dışında filmin müzikleri de oldukça beğenilmiştir.

Ayrıca filmin yaratıcı ve özgün senaryosu Rezervuar Köpekleri adlı filmle çıkış yakalayan TARANTİNO`nun ününe ün katmıştır.Medya otoritelerine göre şu ana kadarki en etkileyici kılıç dövüş sahneleri bu filmdedir.

Başrol oyuncuları Uma Thurman, David Carradine, Vivica A. Fox, Lucy Liu, Michael Madsen, Daryl Hannah, Sonny Chiba, ve Gordon Liu.


İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Kill Bill (film)
Kill Bill (film)