Kimyasal Evrim

Kısaca: Kimyasal evrim iki anlam ve kullanıma sahiptir. İlkinde Big Bang'i takip eden ve yıldızlar ve süpernovalardaki nükleosentez süresince evrende kimyasal elementlerin evriminin teorilerine atıfta bulunulur. ...devamı ☟

Kimyasal evrim iki anlam ve kullanıma sahiptir. İlkinde Big Bang'i takip eden ve yıldızlar ve süpernovalardaki nükleosentez süresince evrende kimyasal elementlerin evriminin teorilerine atıfta bulunulur. Kimyasal evrimin ikinci kullanımı veya kemosentez yaşamın canlı olmayandan (bakınız abiogenesis nasıl gelişebildiği veya evrimleşebildiğini açıklayan bir hipotez olarak kullanılır. Farklı deneyler bu sürecin ciddi sonuçlarını göstermek için gerçekleştirildi; ilk deneyler Stanley Lloyd Miller tarafından 1950lerde yapıldı.Bu nedenle bunlara Miller deneyleri olarak bilinir.

Başvuru

* Kimyasal Evrim: Elementlerin, moleküllerin ve yaşayan sistemlerin kökeni Stephen F. Mason, Clarendon Press, Oxford, 1991, ISBN 0-19-855272-6.;Chemical Evolution: Origins of the elements, molecules and living systems by Stephen F. Mason, Clarendon Press, Oxford, 1991, ISBN 0-19-855272-6.

Kaynak

http://en.wikipedia.org/wiki/Chemical_evolution

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.