Kingdom Hearts

Kingdom Hearts (Japonca: キングダム ハーツ Kingudamu Hātsu), Square Enix tarafından geliştirilen bir aksiyon-rol yapma video oyunu serisidir. Seri, Disney Interactive ve Square Enix arasında bir işbirliği olup uzun zamandır Square Enix karakter tasarımcısı Tetsuya Nomura'nın yönetimindedir.

Kingdom Hearts, kurgusal bir evrende bulunan çeşitli Disney unsurlarının bir almaşığıdır. Seri, ana karakter Sora ve çeşitli Disney, Square Enix ve Pixar karakterleriyle yaşadığı deneyim ve yolculuğuna odaklanmaktadır. Serinin kahramanları, serideki ana düşman olan Xehanort'un çoklu enkarnasyonlarına karşı savaşmaktadır.

Seri, çoklu platformlar için mevcut olan 13 oyundan oluşmaktadır. Serideki oyunların çoğu olumlu karşılandı ve ticari olarak başarılı oldu. Şubat 2019 itibarıyla, Kingdom Hearts serisi dünya çapında 30 milyondan fazla satış rakamına ulaştı. Oyunların, yanı sıra film müzikleri, figürinler, yardımcı kitaplar, light noveller, kartlar ve çizgi romanlar gibi çok çeşitli ilgili ürünler de piyasaya sürüldü.

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.