Kiremit Irmiği

Kısaca: Kiremit irmiği 4-7 mm arası kalınlıkta bir tozdur. ...devamı ☟

Kiremit irmiği 4-7 mm arası kalınlıkta bir tozdur.

1 metreküpü yaklaşık 1100 - 1150 kg. gelmektedir. Kiremit tozu ve irmiği, sadece kiremitten yapılmaktadır. Tuğla, toz ve kırığı yoktur. İçeriğinde kömür tozu, toprak, taş vb. yabancı madde bulunmamaktadır. Bu nedenle sağlıklıdır. Ekonomiktir bakım gerektirmez. Hijyeniktir, mikrop barındırmaz. Vücuttaki elektriği boşaltır, yorgunluğu önler.

Spor, koşu ya da yürüyüş yapılan zeminin ayak sağlığını koruması beldeki disk kayma riskini ve zeminden kaynaklanan vücut yorgunluğunu önlemesi gerekir. Kiremit tozundan yapılmış yüzeyler, optimum esneme yaparak bu tahribatı önler.

Ayrıca elektrik geçirmeyen yalıtkan sentetik zeminlerin vücutta elektrik biriktirdiği ve sporcunun kalbini tehlikeli biçimde zorladığı klinik araştırmalar sonucu tespit edilmiştir. Aktivite esnasında düşmelere bağlı kırık, çıkık, burkulma gibi yaralanmalar kiremit tozu ile yapılmış sahalarda görülmez.

Doğal olmayan sahaların zararı aynen sigara gibi zamanla görülmektedir. Sağlıklı yaşam için yapılan spor insan sağlığını tehdit etmemelidir. ayrıntlıl bilgi için :[email protected] malzeme-taslak

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.