KKTC Dışişleri Bakanlığı, Türkiye dışında hiçbir ülkenin tanımadığı ''de facto'' yönetim olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin hükûmetine bağlı olarak çalışan ve dış ilişkilerden sorumlu olan bakanlık. KKTC'nin diğer ülkeler ve uluslararası örgütlerle olan ilişkilerinin yürütülmesinden sorumlu olan bakanlığın başında şu an Hüseyin Özgürgün bulunmaktadır.

KKTC Dışişleri Bakanlığı

KKTC Dışişleri Bakanlığı, Türkiye dışında hiçbir ülkenin tanımadığı de facto yönetim olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin hükumetine bağlı olarak çalışan ve dış ilişkilerden sorumlu olan bakanlık. KKTC'nin diğer ülkeler ve uluslararası örgütlerle olan ilişkilerinin yürütülmesinden sorumlu olan bakanlığın başında şu an Hüseyin Özgürgün bulunmaktadır. == Dışişleri bakanları == * Hüseyin Özgürgün ... 5 Mayıs 2009 - devam etmekte. * Turgay Avcı ... 25 Eylül 2006 - 5 Mayıs 2009 * Serdar Denktaş ... 16 Ocak 2004 - 25 Eylül 2006 * Tahsin Ertuğruloğlu ... 31 Aralık 1998 - 16 Ocak 2004 * Taner Etkin ... 16 Ağustos 1996 - 30 Aralık 1998 * Atay Ahmet Raşit ... 27 Ocak 1994 - 16 Ağustos 1996 * Kenan Atakol ... 19 Aralık 1985 - 31 Aralık 1993 * Necati Münür Ertekün ... 13 Aralık 1983 - 19 Haziran 1985 * Kenan Atakol ... 12 Aralık 1978 - 13 Aralık 1983 * Vedat Çelik ... 6 Haziran 1976 - 21 Nisan 1978 == Dış bağlantılar == * KKTC Dışişleri Bakanlığı Resmi Web Sitesi (http://mfa.gov.ct.tr/)

Kaynaklar

Vikipedi

Yanıtlar