--}}

Kocaeli Üniversitesi Alternatif Gelişim Kulübü

Hakkında

Hakkında

Alternatif Gelişim Kulübü (AGEK) 2006 Mayıs ayı içerisinde çoğunluğunu Endüstri Mühendisliği öğrencilerin oluşturduğu 30 girişimci öğrenci tarafından Kocaeli Üniversitesi`nde kurulmuştur.

Alternatif Gelişim Kulübü üniversite yaşantısının, birey için kendini tanıma, kendini farklı alanlarda geliştirme, birikimlerini başkalarıyla paylaşma, Türkiye ve dünya gündemi hakkında bilinç sahibi olma, `öteki`nin farkına varma, birlikte yaşamayı öğrenme ve hayata hazırlanmak için önemli bir fırsat olduğunu düşünür. Bu bağlamda bilgi, birikim ve uzmanlığın paylaşılması yoluyla üniversite öğrencilerinin kişisel gelişimine ve kariyerine katkıda bulunmak amacından yola çıkar. Bu hedef doğrultusunda üniversite öğrencilerinin kendi akademik hayatlarını destekleyici etkinliklerde bulunmakla beraber onlara alternatif konu ve gündemler sunar, alternatif çalışmalar yürütür. Diğer öğrenci topluluklarını destekler, amaçları doğrultunda onlarla ortak çalışmalar yürütür. Karşı değildir, zıt değildir; alternatiftir, birleştiricidir.

"Alternatifler olmadan hayat zevkli olmaz" diye düşünür. "Alternatif; geçmişi reddetmeden arkada bırakmaktan, yıpranmış ya da ezici biçimlerin aşılmasından ya da yeni bir arzu diline vücut vermek amacıyla normal zevk verici beklentilerden kopma cüretinden kaynaklanan heyecandır" der.

Amaç ve Faaliyetleri

  • Aktif katılımcılığa, paylaşarak gelişmeye, önyargı ve genellemeler yerine araştırmaya ve sorgulamaya önem verenleri ortak bir çatı altında buluşturmak.
  • Bilgi, birikim ve uzmanlığın paylaşılması yoluyla üyelerin kişisel gelişimine katkıda bulunmak. Edinilen birikimleri web sayfası aracılığı ile düzenli olarak yayınlamak.
  • Kişisel gelişim, iş dünyası, insan kaynakları, bilişim alanlarında okuma ve araştırma çalışmaları düzenlemek.
  • Üyeler için üniversitedeki akademik eğitimlerini destekleyecek alternatif konu ve gündemler sunmak.
  • “Gelişim Günleri” adı altında söyleşi, seminer, panel vb. gibi etkinlikler düzenlemek.
  • Alternatif seçenekler sunarak bireyin kendini tanımasını ve kendini geliştirmesini sağlamak.
  • Türkiye ve dünya gündemi hakkında farkındalık oluşturmak.
  • Kamu ve özel sektör temsilcileri ile irtibat sağlayarak üyeler ile iş dünyası arasında köprü kurmak. Kocaeli Üniversitesi`nin iş çevrelerine ve akademik çevrelere tanıtımı yapmak.


Linklerkurum-taslak Üniversite-taslak

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.