Komunist ��Lkeler Listesi

Bask Ülkesi Komünist Hareketi

Bask Ülkesi Komunist Hareketi (Baskça :Euskadi Mugimendu Komunista, İspanyolca : Movimiento Comunista de Euskadi). Bask Ülkesi'nde komunist parti. 1991 yılında Zutik çatısı altına girmiştir.

Bask Ülkesi Komünist Partisi

Bask Ülkesi Komunist Partisi, (İspanyolca : ``Partido Comunista de Euskadi``, Baskça : ``Euskadiko Partidu Komunista``) Bask Özerk Bölgesi `nde siyasi parti. İspanyol Komunist Partisi ile işbirliği içindedir. Bask Ülkesi ve Navarra `da seçimlere katılmakt...

Bask Ülkeleri Komünist Partisi

Bask Ülkeleri Komunist Partisi (İspanyolca: Partido Comunista de las Tierras Vascas, Baskça: Euskal Herrialdeetako Alderdi Komunista), kısaca EHAK. Milliyetçi ve komünist parti.

Bask Ülkesi Komunist Hareketi

Bask Ülkesi Komunist Hareketi (Baskça :Euskadi Mugimendu Komunista, İspanyolca : Movimiento Comunista de Euskadi). Bask Ülkesi`nde komunist parti. 1991 yılında Zutik çatısı altına girmiştir.

Küba Komünist Partisi

Küba Komünist Partisi (İspanyolca: Partido Comunista de Cuba, PCC), Küba'da iktidardaki Marksist-Leninist siyasi parti.

McCarthycilik

McCarthycilik(ing.McCarthyism) Bu terim,1940'lı yılların sonunda başlayıp 1950'li yılların sonuna kadar ABD'de devam etmiş anti-Komünist...

Devrimci Komünist Ligi

Devrimci Komünist Ligi (Fransızca adı: Ligue communiste révolutionnaire (LCR)), Fransa'daki iki büyük troçkist partisinden biridir.

Kele, Kele