Kreator

Kısaca: Alman gruplardan bahsedildiğinde veya trash metal dünyasından konuşulduğunda akla ilk gelen gruplardan biri şüphesiz Kreator'dur. Grup, trash devlerinin çoğunun kurulduğu tarih olan 1983'te, Essen kentinde yaşayan üç gencin biraraya gelmesiyle serüvenine başladı.İlk kadrosunu gitar ve vokalde Milan "Mille" Petrozza, bassta Rob Fioretti ve davulda Jürgen "Ventor" Reil'in oluşturduğu topluluk, "Tormentor" olan adını kurulduktan bir sene sonra, 1984'te "Kreator" olarak değiştirdi. ...devamı ☟

Kreator
Kreator

Alman gruplardan bahsedildiğinde veya trash metal dünyasından konuşulduğunda akla ilk gelen gruplardan biri şüphesiz Kreator'dur. Grup, trash devlerinin çoğunun kurulduğu tarih olan 1983'te, Essen kentinde yaşayan üç gencin biraraya gelmesiyle serüvenine başladı.

İlk kadrosunu gitar ve vokalde Milan "Mille" Petrozza, bassta Rob Fioretti ve davulda Jürgen "Ventor" Reil'in oluşturduğu topluluk, "Tormentor" olan adını kurulduktan bir sene sonra, 1984'te "Kreator" olarak değiştirdi.

Ardından "Endless Pain" adındaki debut albümlerini piyasaya sürdüler. Albümde Essen'de yaşadıkları sorunların yanısıra korku, dehşet gibi bazı temalardan da yola çıkarak şarkılarını oluşturdular. Noise Records tarafından 1985 de kaydedilen albümleri, trash metal piyasasında büyük ilgi gördü. "Flag Of Hate" sloganları ve etkileyici şarkı sözleriyle özellikle Avrupa'da isimlerinden sıkça bahsettirmeyi başardılar.

1987, 1988 ve 1989 da "Pleasure To Kill", "Terrible Certainty" ve "Extreme Aggression" albümleri piyasaya çıktı. Kreator, bu tarzda dünyada tanınan sayılı Avrupalı gruplardan biri olarak dikkat çekti. Avusturalya, Japonya, Arjantin, Brezilya, Şili, Rusya ve o zamanki adıyla Çekoslovakya'da konserler verdiler. "Coma Of Souls", 1990 da çıkarttıkları albümlerinin adıydı. 1992'de Sodom'dan hatırlanabilecek Frank "Blackfire' Gosdzik'i de aralarına alarak beşinci albümleri olan "Renewal"ı çıkardılar. Bu albüm Florida'da kaydedilmişti.

Uzun bir Avrupa turnesinin ardından "Cause For Conflict" albümleri Gun Records tarafından yayınlandı. Daha sonra "Outcast" ve "Endroman" albümlerine Tommy Vetterli Fruba katkıda bulundu. Bu albümler, grubun daha önceki çalışmalarından farklı, alışılmış çizgisinden uzaktı. 2001'de Vetterli, yerini Sami Sirino'ya bıraktı ve "Violent Revolution" albümü ile grup eski tarzını tekrar yakaladı.

Çalışmalarına şimdi olduğu gibi büyük bir hızla devam ederse Kreator, onlarca yıl daha aynı keyifle dinlenebilir.

Grubun çıkardığı albümler; 1985'te "Endless Pain", 1986'da "Pleasure To Kill", 1987'de "Terrible Certainty", yine aynı yıl "Out Of The Dark ... Into The Light", 1989'da "Extreme Aggression", 1990'da "Coma Of Souls", 1992'de "Renewal", 1995'de "Cause For Conflict", 1997'de "Outcast", 1999'da "Endorama" ve 2001'de çıkan "Violent Revolution"dır.

Topluluğun 'derleme' olarak çıkardığı albümler ise 96'da sunulan "Scenarios Of Violence", 1999'daki "Voices Of Transgression" ve 2000'de derlenen "1985-1992 Past Life Trauma" çalışmalarıdır.

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.