KUMANDAN (türkçe) anlamı
komutan.
KUMANDAN (türkçe) anlamı
1. Komutan:
Jandarma kumandanı ölüm haberini adeta resmî tebliğ gibi civara telefonla bildirmiş.- R. N. Güntekin.
KUMANDAN (türkçe) ingilizcesi
1. n. commander
2. commandant
3. headman
4. headsman
5. warlord
KUMANDAN (türkçe) fransızcası
1. commandant [le]
KUMANDAN (türkçe) almancası
1. Anführer
2. Befehlshaber
3. Feldherr
4. Kommandant
5. Kommandeur
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Kumandan Appo

501. Lejyon'un Coruscant'ta kalmış olduğu için Kumandan Thire'nin ve Kumandan Appo'nun askerleri bu şehirde yaşamaya alışmışlardı. Ama Appo, askeri hayattan başka bir hayata alışmıştı.

Kumandan Bacara

Komutan 1138,olarak da bilinen Kumandan Bacara Ki-Adi Mundi'nin yanında olurdu.Onunla beraber pek çok savaşa katılmıştı.Klon Savaşları boyunca onun yanında savaşmıştır.

Kumandan Bly

Klon Ordusu'nun kumandanlarından biridir.Kumandan 5052,Bly olarak da bilinir.Diğer kumandanlar gibi çenelik takardı.

Kumandan Cody

Klon ordusunun kumandanlarından biridir.Cody,2224 numaralı klondur.Rengi turuncudur.

Kumandan Gree

Kumandan Gree,diğer adıyla dizayn 1004,Yoda’nın ve Lumineira'nın komutasındaydı.Yeşillikli alanlara uyum sağlayacak bir zırh giyiyordur.Diğer klon kumandanlar gibi,Galaktik Cumhuriyet'e sarsılmaz bir bağlılığı vardır.

Kumandan Odd Ball

Tüm klon kumandanlar arasında yüzü gözüken tek kumandandır.Bu kumandan Plo Koon'a bağlıydı.Klon Savaşları sona erdiğinde gemisiyle Plo Koon'u takip ederken,Palpatine,Coruscant'tan Emir 66'yı yayımlayınca Odd Ball Koon'un arkasına geçip,zavallı Jedi Üstadı'nın gemisini vurunca ...

Kumandan Thire

Kumandan Thire,dizayn 4477 olarak da bilinir.Şok birlikleri ve Kumandan Thire'yi,Palpatine Galaktik Senato’nun alt katlarındaki Jedi Üstadı Yoda’yı aramak üzere gönderildi.Şok birlikleri ve o Palpatine'nin muhafızlığını yapmışlardı.

Kumandan Neyo

Dış halkadaki kuşatmalardan birinde olan Salucami'de görevliydi.Yüce başkan Palpatine'den 66. emri aldığında süratçi motorsikleti ile jedi generali Stass Allie'yr eşlik ediyordu.

Commander

"Commander", Amerikalı şarkıcı Kelly Rowland'ın bir şarkısıdır. Here I Am adını taşıyan üçüncü stüdyo albümünde yer almaktadır.

Emir

Emir, Müslüman Ortadoğu ülkelerinde bey, askeri komutan, vali ya da yüksek rütbeli subay. Zaman zaman askeri önderler için kullanılan emirü'l-müminin unvanını, büyük olasılıkla Kuran'daki Allah'a, peygambere ve aranızda komuta yetkisiyle donatılanlarla (ulu'l-emr) itaat et ...