kumanya

Savaş kumanyası, askeri birliklerin savaş alanındaki gıda gereksinimini gidermek amacıyla hazırlanan paketlenmiş yiyeceklere verilen addır. Görece uzun raf ömrüne sahip ürünlerden hazırlanan kumanyaların yapımında genellikle konserve, pişirilmiş ya da dondurulmuş gıdalar kullanılmaktadır. ...

KUMANYA (türkçe) anlamı
1.
2. 1 . Yolculuk için hazırlanan yiyecek
3. azık:
Her sabah
4. dağarcığına kumanyasını kor
5. çıngıraklı kara keçilerini patikalardan dağ aralıklarına sürerdi.- Halikarnas Balıkçısı.
2 . askerlik Sefer durumundaki askerler için hazırlanan yiyecek.
KUMANYA (türkçe) anlamı
6. yolculuk için hazırlanan yiyecek
7. azık.sefer durumundaki askerler için hazırlanan yiyecek.
KUMANYA (türkçe) ingilizcesi
1. n. stores,
KUMANYA (türkçe) almancası
1. Reiseproviant

Kumanya hakkında bilgiler

Savaş kumanyası, askeri birlik savaş alanındaki gıda gereksinimini gidermek amacıyla hazırlanan paketlenmiş yiyeceklere verilen addır. Görece uzun raf ömrüne sahip ürünlerden hazırlanan kumanyaların yapımında genellikle konserve, pişirilmiş ya da dondurulmuş gıdalar kullanılmaktadır. Kumanyalar afet bölgelerine yiyecek yardımı olarak da gönderilmektedir.

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki kumanya maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Commons

Commons aşağıdaki anlamlara gelebilir: