--}}

Kurtlar Vadisi (dizi)

gerçek bir olay olan; çuval olayı nın öcünün alınması üzerine kurulmuş ve yaklaşık 4.3 milyon biletlik gişe hasılatı yakalamıştır. Filmin elde

Kurtlar Vadisi, 15 Ocak 2003`te Show TV`de "Bu bir mafya dizisidir." sloganıyla başlayan ve çok ilgi gören bir televizyon dizisidir. İlk olarak 4 sezon olmak üzere 29 Aralık 2005 tarihine kadar toplam 97 bölümden oluşan ilk seri yayınlanmış ve diziye ara verilmiştir. Daha sonra Yine Pana Film ve Raci Şaşmaz'ın öncülüğünde; yönetmenliğini Serdar Akar'ın yaptığı Kurtlar Vadisi Irak filmi çekilmiş ve vizyona girmiştir. Film in hikayesi, gerçek bir olay olan; çuval olayı nın öcünün alınması üzerine kurulmuş ve yaklaşık 4.3 milyon biletlik gişe hasılatı yakalamıştır. Filmin elde ettiği başarıdan sonra Raci Şaşmaz ekibi tekrar toplayarak Show Tv. ekranlarında yayınlanmak üzere yeni bölümler için kolları sıvadı. Yeni adı Kurtlar Vadisi Terör olacak olan dizi daha fragmanları yayınlanmaya başladığı esnada artçı sarsıntıları beraberinde getirdi. Dizinin yayınlandığı günün esnasında büyük tartışmalar yaşandı. İkinci bölümünün de yayınlanması ve tartışmaları kesemedi ve dizinin üçüncü bölümünün yayınlanması dondoruldu. O günlerde patlak vermiş terör olayları ve önceki bölümlerde meydana gelen şiddet dolu sahnelere karşı duyulan tepkinin devam etmesi ve esnasında RTÜK'ün (Radyo ve Televizyon Üst Kurulu) devreye girmesiyle dizi üçüncü bölümü dahi yayınlanamadan kaldırıldı. Aslında kaldırılanın bir kelime ve senaryo olduğunu daha sonra öğrenilecekti. Pana Film gösterilen tepkiler neticesinde, senaryoyu değiştirerek önceki ilk versiyonuna paralel olarak, özetle derin devlet ve iş dünyası üzerine bir senaryo kurgulanmış ve sonuç olarak Kurtlar Vadisi Pusu serisi ortaya çıkmıştır. İzleyicilerden güzel tepkiler almış olan bu seri, halen yayın saatinde özetleri dahi dizinin yeni bölümünden sonra en çok izlenen ikinci program ünvanına sahip olması ve hatta iki seans olmak üzere özetlere reklam arası verilmesi dizinin halen sahip olduğu popüleriteyi göstermekte. Dizinin ikinci versiyonu olan Kurtlar Vadisi Pusu yayın hayatına üçüncü sezonuyla devam etmektedir.

İlk Versiyon(ilk dört sezon) Dizide Türkiye`nin sokaklarından başlayıp, belli bir hiyerarşik bütünlük içinde kademe kademe yükselen ve en tepede son derece güçlü ve tehlikeli bir mafya baronları "konseyine" dönüşen A.B.D. ve İsrail güdümlü bir örgüt ve bu örgütle mücadeleye soyunanların serüvenleri anlatılır. Bu toplumsal ve de bireysel yansımaları olan serüvenin kahramanı, Ali Candan olarak büyüyen, derin devlet bünyesinde özel olarak yetiştirilen daha sonra estetik bir ameliyatla yüzünü ve tüm hayatını değiştiren Polat Alemdar`dır. Hedefi yeni kimliğiyle mafyanın alt basamakların zirveye kadar tırmanıp Türkiye`de mafyayı çökertmektir.Dizinin devam filminde Polat Alemdar ve arakadaşları Irak`a gidip çuval olayının intikamını almıştır. Dizi, Kurtlar Vadisi Terör adıyla 2007 şubatından itibaren devam etmektedir. Sansürdan sonra dizi bitti.

OyuncularYapım ekibi

Yapım

Senaryo

Konsept Danışmanı

Müzik

Kamera

Ses

Sanat Yönetmeni

Kurgu

Kostüm

Dublaj Yönetmeni

Yayınladığı TV kanalları

Birinci Seri Sezonlarİkinci Seri(Kurtlar Vadisi Pusu(Terör)) Sezonİç BağlantılarDış BağlantılarKaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

  • misafir Avatar
    misafir - 5 yıl önce
    selam herkese kurtlar vadisi pusuya lütfen polatın kardeşi safiyeyide girdirin polatın başına dert olacakmı bakalım

Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Kurtlar Vadisi (dizi)
Kurtlar Vadisi (dizi)